Transporto inžinerijos fakultetas šventė veiklos 20-metį

Publikuota: 2014 m. gegužės 13 d. antradienis

Gegužės 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto darbuotojai minėjo savo veiklos 20-metį.

„Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, kūrėsi ir nauja susisiekimo sistema, kuriai reikėjo naujų specialistų. Tuo metu šalyje nebuvo ruošiami nei geležinkelių, nei aviacijos specialistai. Fakultetas įkurtas 1994 m. kovą VGTU rektoriaus prof. Edmundo Kazimiero Zavadsko įsakymu. Kartu buvo įkurta ir Geležinkelių transporto katedra, šiandien taip pat švenčianti savo gyvavimo dvidešimtmetį“, – jubiliejiniame renginyje kalbėjo Transporto inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Vilius Bartulis.

Pasak dekano, per du dešimtmečius fakultetas daug plėtėsi: šiuo metu jame yra 72 akademinės grupės, kuriose studijuoja apie 1600 studentų. Studentams užsiėmimus veda 70 dėstytojų, tarp kurių yra ne tik mokslininkų, bet ir patyrusių gamybininkų. Studijos fakultete tapo įdomios, perspektyvios, o kai kurios studijų programos sulaukė itin didelio populiarumo. Abi fakulteto studijų programos – Transporto inžinerijos bei Transporto ekonomikos ir vadybos – pakliūna į Lietuvoje populiariausių inžinerinių specialybių dešimtuką. Transporto inžinerijos fakulteto absolventai, spęsdami sudėtingus logistikos uždavinius bei kurdami transporto projektus, dirba kūrybišką darbą daugybėje Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių įstaigų ir organizacijų.

„Laikas parodė, kad Transporto inžinerijos fakulteto įkūrimas buvo geras strateginis sprendimas. Pasiekę gerus studijų rezultatus, fakulteto mokslininkai vis daugiau įsijungia į mokslo tyrimus. Linkiu, kad fakultetas toliau plėstų tarptautinius ryšius ir taptų lyderis Baltijos šalių kontekste. Šiuo metu sparčiai plėtojama Lietuvos kelių ir geležinkelių infrastruktūra. Mūsų valstybė siekia tapti modernia tranzito šalimi, todėl Transporto inžinerijos fakulteto mokslininkų darbas turi ir turės didelę reikšmę Lietuvos ateičiai“, – sveikindamas fakulteto darbuotojus, kalbėjo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Fakulteto darbuotojus 20-mečio proga taip pat sveikino Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislav Kondratovič, AB „Lietuvos Geležinkeliai“ vadovas Stasys Dailydka, asociacijų „Linava“, „Lineka“, „Transeksta“, kitų bendradarbiaujančių su fakultetu socialinių partnerių atstovai, kolegos iš Varšuvos technologijos universiteto, Ukrainos universitetų, KTU, ASU, KU, giminingos kolegijos. Savo pasirodymą renginio svečiams skyrė VGTU pučiamųjų orkestras.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »