Transporto inžinerijos fakultetas šventė veiklos 20-metį

Publikuota: 2014 m. gegužės 13 d. antradienis

Gegužės 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto darbuotojai minėjo savo veiklos 20-metį.

„Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, kūrėsi ir nauja susisiekimo sistema, kuriai reikėjo naujų specialistų. Tuo metu šalyje nebuvo ruošiami nei geležinkelių, nei aviacijos specialistai. Fakultetas įkurtas 1994 m. kovą VGTU rektoriaus prof. Edmundo Kazimiero Zavadsko įsakymu. Kartu buvo įkurta ir Geležinkelių transporto katedra, šiandien taip pat švenčianti savo gyvavimo dvidešimtmetį“, – jubiliejiniame renginyje kalbėjo Transporto inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Vilius Bartulis.

Pasak dekano, per du dešimtmečius fakultetas daug plėtėsi: šiuo metu jame yra 72 akademinės grupės, kuriose studijuoja apie 1600 studentų. Studentams užsiėmimus veda 70 dėstytojų, tarp kurių yra ne tik mokslininkų, bet ir patyrusių gamybininkų. Studijos fakultete tapo įdomios, perspektyvios, o kai kurios studijų programos sulaukė itin didelio populiarumo. Abi fakulteto studijų programos – Transporto inžinerijos bei Transporto ekonomikos ir vadybos – pakliūna į Lietuvoje populiariausių inžinerinių specialybių dešimtuką. Transporto inžinerijos fakulteto absolventai, spęsdami sudėtingus logistikos uždavinius bei kurdami transporto projektus, dirba kūrybišką darbą daugybėje Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių įstaigų ir organizacijų.

„Laikas parodė, kad Transporto inžinerijos fakulteto įkūrimas buvo geras strateginis sprendimas. Pasiekę gerus studijų rezultatus, fakulteto mokslininkai vis daugiau įsijungia į mokslo tyrimus. Linkiu, kad fakultetas toliau plėstų tarptautinius ryšius ir taptų lyderis Baltijos šalių kontekste. Šiuo metu sparčiai plėtojama Lietuvos kelių ir geležinkelių infrastruktūra. Mūsų valstybė siekia tapti modernia tranzito šalimi, todėl Transporto inžinerijos fakulteto mokslininkų darbas turi ir turės didelę reikšmę Lietuvos ateičiai“, – sveikindamas fakulteto darbuotojus, kalbėjo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Fakulteto darbuotojus 20-mečio proga taip pat sveikino Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislav Kondratovič, AB „Lietuvos Geležinkeliai“ vadovas Stasys Dailydka, asociacijų „Linava“, „Lineka“, „Transeksta“, kitų bendradarbiaujančių su fakultetu socialinių partnerių atstovai, kolegos iš Varšuvos technologijos universiteto, Ukrainos universitetų, KTU, ASU, KU, giminingos kolegijos. Savo pasirodymą renginio svečiams skyrė VGTU pučiamųjų orkestras.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »