Transporto inžinerijos fakultetas šventė veiklos 20-metį

Publikuota: 2014 m. gegužės 13 d. antradienis

Gegužės 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto darbuotojai minėjo savo veiklos 20-metį.

„Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, kūrėsi ir nauja susisiekimo sistema, kuriai reikėjo naujų specialistų. Tuo metu šalyje nebuvo ruošiami nei geležinkelių, nei aviacijos specialistai. Fakultetas įkurtas 1994 m. kovą VGTU rektoriaus prof. Edmundo Kazimiero Zavadsko įsakymu. Kartu buvo įkurta ir Geležinkelių transporto katedra, šiandien taip pat švenčianti savo gyvavimo dvidešimtmetį“, – jubiliejiniame renginyje kalbėjo Transporto inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Vilius Bartulis.

Pasak dekano, per du dešimtmečius fakultetas daug plėtėsi: šiuo metu jame yra 72 akademinės grupės, kuriose studijuoja apie 1600 studentų. Studentams užsiėmimus veda 70 dėstytojų, tarp kurių yra ne tik mokslininkų, bet ir patyrusių gamybininkų. Studijos fakultete tapo įdomios, perspektyvios, o kai kurios studijų programos sulaukė itin didelio populiarumo. Abi fakulteto studijų programos – Transporto inžinerijos bei Transporto ekonomikos ir vadybos – pakliūna į Lietuvoje populiariausių inžinerinių specialybių dešimtuką. Transporto inžinerijos fakulteto absolventai, spęsdami sudėtingus logistikos uždavinius bei kurdami transporto projektus, dirba kūrybišką darbą daugybėje Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių įstaigų ir organizacijų.

„Laikas parodė, kad Transporto inžinerijos fakulteto įkūrimas buvo geras strateginis sprendimas. Pasiekę gerus studijų rezultatus, fakulteto mokslininkai vis daugiau įsijungia į mokslo tyrimus. Linkiu, kad fakultetas toliau plėstų tarptautinius ryšius ir taptų lyderis Baltijos šalių kontekste. Šiuo metu sparčiai plėtojama Lietuvos kelių ir geležinkelių infrastruktūra. Mūsų valstybė siekia tapti modernia tranzito šalimi, todėl Transporto inžinerijos fakulteto mokslininkų darbas turi ir turės didelę reikšmę Lietuvos ateičiai“, – sveikindamas fakulteto darbuotojus, kalbėjo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Fakulteto darbuotojus 20-mečio proga taip pat sveikino Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislav Kondratovič, AB „Lietuvos Geležinkeliai“ vadovas Stasys Dailydka, asociacijų „Linava“, „Lineka“, „Transeksta“, kitų bendradarbiaujančių su fakultetu socialinių partnerių atstovai, kolegos iš Varšuvos technologijos universiteto, Ukrainos universitetų, KTU, ASU, KU, giminingos kolegijos. Savo pasirodymą renginio svečiams skyrė VGTU pučiamųjų orkestras.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »