Tyrimas: inžinerijos mokslai yra patrauklūs

Publikuota: 2013 m. liepos 13 d. šeštadienis

Moksleivių technologinių – inžinerinių mokslų pasirinkimo tyrimo metu paaiškėjo, kad inžinerija domisi 27 proc. vyresniųjų klasių moksleivių, tačiau technologijos ar inžinerijos mokslus studijuoti pasirenka dvigubai mažiau jaunuolių. Šis tyrimas atliktas projektavimo ir inžinerinio konsultavimo bendrovės „Baltic Engineers“ bei Kauno technologijos universiteto iniciatyva. 

Tyrimo rezultatai išryškino didelį atotrūkį tarp moksleivių domėjimosi inžinerija ir studijų pasirinkimo. Nepaisant moksleivių susidomėjimo, šios krypties mokslus ketino rinktis tik 19 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų. Be to, tyrimas atskleidė, kad net 50 proc. moksleivių laiko inžinerinius mokslus sunkiais ir nesuprantamais, 26 proc. – nemadingais, o 25 proc. – nuobodžiais.

„Atotrūkis tarp inžinerijos specialybės patrauklumo ir techninių mokslų pasirinkimo studijoms rodo mokyklų, universitetų ir verslo bendradarbiavimo trūkumą, pristatant šią profesiją“, – sako „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Šį pavasarį KTU ir „Baltic Engineers“ pasirašė sutartį, pagal kurią sutarė bendradarbiauti populiarinant inžinerinius mokslus. Šios iniciatyvos pradininkai, drauge su kitomis aukštosiomis mokyklomis ir verslo įmonėmis, ketina vyresniųjų klasių moksleiviams atskleisti įdomiąsias inžinerijos puses.

„Miestų vystymasis, aplinkosauga, išradimai, keičiantys kiekvieno iš mūsų kasdienybę ir buitį, yra įdomioji inžinerijos pusė. Sieksime, kad vyresniųjų klasių moksleiviai, kurių įsitikinimai yra lemiamas veiksnys, turėtų galimybę praktiškai susipažinti su įmonių veikla, iššūkiais, kuriuos kelia universitetai ir juose dirbantys mokslininkai”, – sako D. Kvedaras.

Naujausi 2013 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas registracijos rezultatai parodė, kad šiemet abiturientai vėl masiškai renkasi socialinius mokslus: beveik pusė – 45 proc. – iš daugiau nei 22 tūkst. užsiregistravusiųjų stoti į aukštąsias mokyklas moksleivių ketina tapti ekonomistais, teisininkais, vadybininkais ar medikais. Tuo tarpu technologinius–inžinerinius mokslus studijuoti užsiregistravo tik 14,35 proc. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas.

Reprezentatyvaus „Moksleivių technologinių – inžinerinių mokslų pasirinkimo“ tyrime buvo apklausti 4186 vyresniųjų klasių moksleiviai visoje Lietuvoje. Tyrimą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Synopticom”, padedant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro specialistams.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »