Tyrimas: inžinerijos mokslai yra patrauklūs

Publikuota: 2013 m. liepos 13 d. šeštadienis

Moksleivių technologinių – inžinerinių mokslų pasirinkimo tyrimo metu paaiškėjo, kad inžinerija domisi 27 proc. vyresniųjų klasių moksleivių, tačiau technologijos ar inžinerijos mokslus studijuoti pasirenka dvigubai mažiau jaunuolių. Šis tyrimas atliktas projektavimo ir inžinerinio konsultavimo bendrovės „Baltic Engineers“ bei Kauno technologijos universiteto iniciatyva. 

Tyrimo rezultatai išryškino didelį atotrūkį tarp moksleivių domėjimosi inžinerija ir studijų pasirinkimo. Nepaisant moksleivių susidomėjimo, šios krypties mokslus ketino rinktis tik 19 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų. Be to, tyrimas atskleidė, kad net 50 proc. moksleivių laiko inžinerinius mokslus sunkiais ir nesuprantamais, 26 proc. – nemadingais, o 25 proc. – nuobodžiais.

„Atotrūkis tarp inžinerijos specialybės patrauklumo ir techninių mokslų pasirinkimo studijoms rodo mokyklų, universitetų ir verslo bendradarbiavimo trūkumą, pristatant šią profesiją“, – sako „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Šį pavasarį KTU ir „Baltic Engineers“ pasirašė sutartį, pagal kurią sutarė bendradarbiauti populiarinant inžinerinius mokslus. Šios iniciatyvos pradininkai, drauge su kitomis aukštosiomis mokyklomis ir verslo įmonėmis, ketina vyresniųjų klasių moksleiviams atskleisti įdomiąsias inžinerijos puses.

„Miestų vystymasis, aplinkosauga, išradimai, keičiantys kiekvieno iš mūsų kasdienybę ir buitį, yra įdomioji inžinerijos pusė. Sieksime, kad vyresniųjų klasių moksleiviai, kurių įsitikinimai yra lemiamas veiksnys, turėtų galimybę praktiškai susipažinti su įmonių veikla, iššūkiais, kuriuos kelia universitetai ir juose dirbantys mokslininkai”, – sako D. Kvedaras.

Naujausi 2013 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas registracijos rezultatai parodė, kad šiemet abiturientai vėl masiškai renkasi socialinius mokslus: beveik pusė – 45 proc. – iš daugiau nei 22 tūkst. užsiregistravusiųjų stoti į aukštąsias mokyklas moksleivių ketina tapti ekonomistais, teisininkais, vadybininkais ar medikais. Tuo tarpu technologinius–inžinerinius mokslus studijuoti užsiregistravo tik 14,35 proc. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas.

Reprezentatyvaus „Moksleivių technologinių – inžinerinių mokslų pasirinkimo“ tyrime buvo apklausti 4186 vyresniųjų klasių moksleiviai visoje Lietuvoje. Tyrimą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Synopticom”, padedant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro specialistams.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »