Universitetui – įvertinimai už rūpinimąsi neįgaliaisiais

Publikuota: 2014 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

Socialiai atsakingas, neįgaliesiems draugiškas Vytauto Didžiojo universitetas šiemet nominuotas vienam iš Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų, kurie bus įteikiami iškilmingoje ceremonijoje Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino per. 22) vasario 20 d., ketvirtadienį, 18 val.

Šie apdovanojimai – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) iniciatyva. Ceremonijos metu pirmą kartą bus apdovanojami labiausiai Lietuvoje lygybės idėjas skatinę asmenys ir organizacijos. Renginyje bus vykdomas sinchroninis vertimas į anglų k. ir lietuvių gestų k.

Vytauto Didžiojo universitetas apdovanojimuose nominuotas už pastangas pritaikant paslaugas neįgaliesiems. Dar nuo 1992-ųjų VDU vadovaujasi moto „Negalia – ne kliūtis tapti VDU bendruomenės nariu“ – jis tapo pirmąja Lietuvos aukštąja mokykla, kurioje pradėta rūpintis neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę per aukštąjį mokslą programa. VDU iki šiol garsėja kaip neįgaliesiems draugiškas universitetas, įgyvendinantis socialiai atsakingo universiteto politiką neįgalių studentų atžvilgiu, kuri nekinta jau daugiau nei dvidešimt metų.

Reikšmingo tarptautinio įvertinimo šioje srityje sulaukė VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas, pripažintas neįgalumo srities ekspertas prof. dr. Jonas Ruškus, kuris buvo nominuotas kaip Lietuvos atstovas dalyvavimui rinkimuose į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą. Šį komitetą sudaro 18 nepriklausomų ekspertų iš įvairių pasaulio šalių, kurie rūpinasi JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimu. Prof. dr. Jono Ruškaus dalyvavimas atrankoje kartu su kitų šalių atstovais atspindi svarbų Lietuvos indėlį į tarptautinę neįgaliųjų teisių užtikrinimo iniciatyvą.

„Didelė garbė globaliu lygiu atstovauti Lietuvą, o dar labiau – prisidėti prie žmonių socialinės gerovės kūrimo, socialinio teisingumo įgyvendinimo. Turime įveikti socialines atskirtis, diskriminacinius įpročius, visų pirma remdamiesi žmogiškumo vertybėmis ir prigimtinėmis žmonių teisėmis. Tam reikia ir pačių žmonių, ir organizacijų bei šalių vyriausybių valios“, – teigia prof. dr. Jonas Ruškus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »