Universitetui – įvertinimai už rūpinimąsi neįgaliaisiais

Publikuota: 2014 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

Socialiai atsakingas, neįgaliesiems draugiškas Vytauto Didžiojo universitetas šiemet nominuotas vienam iš Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų, kurie bus įteikiami iškilmingoje ceremonijoje Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino per. 22) vasario 20 d., ketvirtadienį, 18 val.

Šie apdovanojimai – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) iniciatyva. Ceremonijos metu pirmą kartą bus apdovanojami labiausiai Lietuvoje lygybės idėjas skatinę asmenys ir organizacijos. Renginyje bus vykdomas sinchroninis vertimas į anglų k. ir lietuvių gestų k.

Vytauto Didžiojo universitetas apdovanojimuose nominuotas už pastangas pritaikant paslaugas neįgaliesiems. Dar nuo 1992-ųjų VDU vadovaujasi moto „Negalia – ne kliūtis tapti VDU bendruomenės nariu“ – jis tapo pirmąja Lietuvos aukštąja mokykla, kurioje pradėta rūpintis neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę per aukštąjį mokslą programa. VDU iki šiol garsėja kaip neįgaliesiems draugiškas universitetas, įgyvendinantis socialiai atsakingo universiteto politiką neįgalių studentų atžvilgiu, kuri nekinta jau daugiau nei dvidešimt metų.

Reikšmingo tarptautinio įvertinimo šioje srityje sulaukė VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas, pripažintas neįgalumo srities ekspertas prof. dr. Jonas Ruškus, kuris buvo nominuotas kaip Lietuvos atstovas dalyvavimui rinkimuose į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą. Šį komitetą sudaro 18 nepriklausomų ekspertų iš įvairių pasaulio šalių, kurie rūpinasi JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimu. Prof. dr. Jono Ruškaus dalyvavimas atrankoje kartu su kitų šalių atstovais atspindi svarbų Lietuvos indėlį į tarptautinę neįgaliųjų teisių užtikrinimo iniciatyvą.

„Didelė garbė globaliu lygiu atstovauti Lietuvą, o dar labiau – prisidėti prie žmonių socialinės gerovės kūrimo, socialinio teisingumo įgyvendinimo. Turime įveikti socialines atskirtis, diskriminacinius įpročius, visų pirma remdamiesi žmogiškumo vertybėmis ir prigimtinėmis žmonių teisėmis. Tam reikia ir pačių žmonių, ir organizacijų bei šalių vyriausybių valios“, – teigia prof. dr. Jonas Ruškus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »