Universitetui – įvertinimai už rūpinimąsi neįgaliaisiais

Publikuota: 2014 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

Socialiai atsakingas, neįgaliesiems draugiškas Vytauto Didžiojo universitetas šiemet nominuotas vienam iš Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų, kurie bus įteikiami iškilmingoje ceremonijoje Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino per. 22) vasario 20 d., ketvirtadienį, 18 val.

Šie apdovanojimai – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) iniciatyva. Ceremonijos metu pirmą kartą bus apdovanojami labiausiai Lietuvoje lygybės idėjas skatinę asmenys ir organizacijos. Renginyje bus vykdomas sinchroninis vertimas į anglų k. ir lietuvių gestų k.

Vytauto Didžiojo universitetas apdovanojimuose nominuotas už pastangas pritaikant paslaugas neįgaliesiems. Dar nuo 1992-ųjų VDU vadovaujasi moto „Negalia – ne kliūtis tapti VDU bendruomenės nariu“ – jis tapo pirmąja Lietuvos aukštąja mokykla, kurioje pradėta rūpintis neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę per aukštąjį mokslą programa. VDU iki šiol garsėja kaip neįgaliesiems draugiškas universitetas, įgyvendinantis socialiai atsakingo universiteto politiką neįgalių studentų atžvilgiu, kuri nekinta jau daugiau nei dvidešimt metų.

Reikšmingo tarptautinio įvertinimo šioje srityje sulaukė VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas, pripažintas neįgalumo srities ekspertas prof. dr. Jonas Ruškus, kuris buvo nominuotas kaip Lietuvos atstovas dalyvavimui rinkimuose į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą. Šį komitetą sudaro 18 nepriklausomų ekspertų iš įvairių pasaulio šalių, kurie rūpinasi JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimu. Prof. dr. Jono Ruškaus dalyvavimas atrankoje kartu su kitų šalių atstovais atspindi svarbų Lietuvos indėlį į tarptautinę neįgaliųjų teisių užtikrinimo iniciatyvą.

„Didelė garbė globaliu lygiu atstovauti Lietuvą, o dar labiau – prisidėti prie žmonių socialinės gerovės kūrimo, socialinio teisingumo įgyvendinimo. Turime įveikti socialines atskirtis, diskriminacinius įpročius, visų pirma remdamiesi žmogiškumo vertybėmis ir prigimtinėmis žmonių teisėmis. Tam reikia ir pačių žmonių, ir organizacijų bei šalių vyriausybių valios“, – teigia prof. dr. Jonas Ruškus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »