Universitetui – įvertinimai už rūpinimąsi neįgaliaisiais

Publikuota: 2014 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

Socialiai atsakingas, neįgaliesiems draugiškas Vytauto Didžiojo universitetas šiemet nominuotas vienam iš Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų, kurie bus įteikiami iškilmingoje ceremonijoje Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino per. 22) vasario 20 d., ketvirtadienį, 18 val.

Šie apdovanojimai – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) iniciatyva. Ceremonijos metu pirmą kartą bus apdovanojami labiausiai Lietuvoje lygybės idėjas skatinę asmenys ir organizacijos. Renginyje bus vykdomas sinchroninis vertimas į anglų k. ir lietuvių gestų k.

Vytauto Didžiojo universitetas apdovanojimuose nominuotas už pastangas pritaikant paslaugas neįgaliesiems. Dar nuo 1992-ųjų VDU vadovaujasi moto „Negalia – ne kliūtis tapti VDU bendruomenės nariu“ – jis tapo pirmąja Lietuvos aukštąja mokykla, kurioje pradėta rūpintis neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę per aukštąjį mokslą programa. VDU iki šiol garsėja kaip neįgaliesiems draugiškas universitetas, įgyvendinantis socialiai atsakingo universiteto politiką neįgalių studentų atžvilgiu, kuri nekinta jau daugiau nei dvidešimt metų.

Reikšmingo tarptautinio įvertinimo šioje srityje sulaukė VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas, pripažintas neįgalumo srities ekspertas prof. dr. Jonas Ruškus, kuris buvo nominuotas kaip Lietuvos atstovas dalyvavimui rinkimuose į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą. Šį komitetą sudaro 18 nepriklausomų ekspertų iš įvairių pasaulio šalių, kurie rūpinasi JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimu. Prof. dr. Jono Ruškaus dalyvavimas atrankoje kartu su kitų šalių atstovais atspindi svarbų Lietuvos indėlį į tarptautinę neįgaliųjų teisių užtikrinimo iniciatyvą.

„Didelė garbė globaliu lygiu atstovauti Lietuvą, o dar labiau – prisidėti prie žmonių socialinės gerovės kūrimo, socialinio teisingumo įgyvendinimo. Turime įveikti socialines atskirtis, diskriminacinius įpročius, visų pirma remdamiesi žmogiškumo vertybėmis ir prigimtinėmis žmonių teisėmis. Tam reikia ir pačių žmonių, ir organizacijų bei šalių vyriausybių valios“, – teigia prof. dr. Jonas Ruškus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »