Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos dešimtmečio darbai – parodoje

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistinės analizės mokslo laboratorija šiemet švenčia veiklos dešimtmetį. Šia proga VGTU Saulėtekio rūmų centrinio korpuso penktame aukšte atidaryta paroda, eksponuojami reikšmingiausi laboratorijos moksliniai ir kūrybiniai darbai.

Parodos darbai atskleidžia platų VGTU Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos veiklos spektrą: eksponuojami teritorijų planavimo dokumentai, urbanistinių parametrų galimybių studijos, architektūrinių-urbanistinių konkursų projektai. Dauguma jų nagrinėjo miestų ar jų dalių ilgalaikės plėtros galimybes ir nesiekė greito sprendimų realizavimo, tačiau dalis mokslininkų pasiūlymų vis dėlto buvo įgyvendinti praktikoje.

Paroda taip pat atspindi, kaip per dešimtmetį keitėsi praktinis urbanistikos mokslo taikymas – nepaisant reikšmingų ekonominių svyravimų miesto raidoje, urbanistinių sprendimų poreikis išaugo. Tą įrodo besikeičiantis teritorijų planavimo teisinis reglamentavimas – į miestą vis dažniau žvelgiama ne kaip į žemės nuosavybės ir paskirčių rinkinį, bet kaip į urbanistinę erdvę, turinčią konkrečius kokybinius ir kiekybinius parametrus.

„Keičiantis technologijoms, per pastarąjį dešimtmetį išryškėjo specializacijų poreikis, neišskiriant ir architekto profesijos. Todėl rengiant vieną ar kitą urbanistinį projektą įvertinamas jo sudėtingumas, ir reikalui esant į projekto komandą kviečiami konkretūs specialistai,“ – apie VGTU Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos veiklos specifiką pasakojo mokslo darbuotoja doc. dr. Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė.

Kadangi visi laboratorijos darbai netilpo į vieną parodą, ilgametis padalinio vedėjas prof. Algis Vyšniūnas rengia leidinį, kuriame planuojama sudėti išsamią informaciją ne tik apie nuveiktus darbus, bet ir apie laboratorijos įsikūrimą bei veiklos principus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »