Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos dešimtmečio darbai – parodoje

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistinės analizės mokslo laboratorija šiemet švenčia veiklos dešimtmetį. Šia proga VGTU Saulėtekio rūmų centrinio korpuso penktame aukšte atidaryta paroda, eksponuojami reikšmingiausi laboratorijos moksliniai ir kūrybiniai darbai.

Parodos darbai atskleidžia platų VGTU Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos veiklos spektrą: eksponuojami teritorijų planavimo dokumentai, urbanistinių parametrų galimybių studijos, architektūrinių-urbanistinių konkursų projektai. Dauguma jų nagrinėjo miestų ar jų dalių ilgalaikės plėtros galimybes ir nesiekė greito sprendimų realizavimo, tačiau dalis mokslininkų pasiūlymų vis dėlto buvo įgyvendinti praktikoje.

Paroda taip pat atspindi, kaip per dešimtmetį keitėsi praktinis urbanistikos mokslo taikymas – nepaisant reikšmingų ekonominių svyravimų miesto raidoje, urbanistinių sprendimų poreikis išaugo. Tą įrodo besikeičiantis teritorijų planavimo teisinis reglamentavimas – į miestą vis dažniau žvelgiama ne kaip į žemės nuosavybės ir paskirčių rinkinį, bet kaip į urbanistinę erdvę, turinčią konkrečius kokybinius ir kiekybinius parametrus.

„Keičiantis technologijoms, per pastarąjį dešimtmetį išryškėjo specializacijų poreikis, neišskiriant ir architekto profesijos. Todėl rengiant vieną ar kitą urbanistinį projektą įvertinamas jo sudėtingumas, ir reikalui esant į projekto komandą kviečiami konkretūs specialistai,“ – apie VGTU Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos veiklos specifiką pasakojo mokslo darbuotoja doc. dr. Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė.

Kadangi visi laboratorijos darbai netilpo į vieną parodą, ilgametis padalinio vedėjas prof. Algis Vyšniūnas rengia leidinį, kuriame planuojama sudėti išsamią informaciją ne tik apie nuveiktus darbus, bet ir apie laboratorijos įsikūrimą bei veiklos principus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »