Už kursinį darbą – piniginis prizas

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Verslo ir mokslo institucijoms plėtojant bendradarbiavimą, į studijų programas įtraukiamos itin šiandien aktualios aplinkosaugos temos, o studentai įgyja galimybę ne tik apsiginti kursinį darbą, bet ir ... gauti už jį piniginį prizą.

Tokia galimybė atsirado šiemet Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai bei atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovei „Žalvaris“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama padėti viena kitai siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai bei skatinti tinkamą atliekų surinkimą ir tvarkymą. Penkerių metų trukmės sutartis numato daug bendradarbiavimo aspektų, kurie skirti aplinkos taršai mažinti ir šiais klausimais šviesti visuomenę.

Kolegijoje grafinio dizaino besimokantys studentai kasmet atlieka kursinį darbą aplinkos apsaugos tema. Šiemet „Žalvariui“ kolegijoje paskelbus grafikos darbų konkursą, kursinių darbų tema bus  teisingas pavojingų atliekų, - automobilių akumuliatorių bei galvaninių elementų, – tvarkymas. Konkurso sąlygose numatoma, kad geriausiai įvertintas darbas bus apdovanotas pinigine premija, antra ir trečia vieta taip pat sulauks kiek mažesnių apdovanojimų.

Kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Malinauskas sako, jog „Žalvario“ iniciatyva sėkmingai integruojasi į mokymo planus, nes studentai nuolat skatinami gilintis į aplinkos apsaugos temą.

„Manau, studentams bus labai smagu už kursinį darbą gauti ne tik pažymį, bet ir piniginį prizą, nes pinigai jokiam studentui dar nepakenkė“, – sako doc. J.Malinauskas.

Bendrovės „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas sako, kad siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie būtinybę neišmesti ir neardyti senų akumuliatorių, ieškoma pačių įvairiausių formų ir būdų.

„Tikimės, kad studentai, atlikdami kursinius darbus, gerai išnagrinės aplinkos apsaugos temą, kad galėtų kuo tiksliau savo darbais perteikti aplinkosaugos idėjas, o mes juos už tai galėsime paskatinti“, – sako S.Ašmonas.

Kaip žinoma, senų automobilių akumuliatorių ar nešiojamųjų baterijų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes juose yra pavojingų medžiagų, kurios patekę į aplinką gali sukelti įvairius susirgimus, taip pat ir onkologinius. Senus akumuliatorius reikia pristatyti pardavėjams ar į specialias surinkimo vietas. Visuomenės švietimą ir informavimą apie naudotų akumuliatorių surinkimo sistemą ir perdirbimą bei apie netinkamo akumuliatorių atliekų tvarkymo keliamą pavojų aplinkai bendrovė „Žalvaris“ vykdo kartu su akumuliatorių gamintojais-importuotojais. Akumuliatorių gamintojus-importuotojus, kurie surenka naudotus akumuliatorius, galima rasti informacinėje sistemoje www.surenkameakumuliatorius.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tik trečdalis visų elektroninių atliekų surenkamos ir apdirbamos tinkamai

Apie 60 proc. visų elektros ir elektroninės įrangos atliekų „dingsta“ – yra išmetama pamiškėse, laukymėse, nukeliauja į šiukšlių konteinerius, iš kurių patenka į bendrus sąvartynus, o juose esančios pavojingos medžiagos patenka į aplinką. skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »