Už kursinį darbą – piniginis prizas

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Verslo ir mokslo institucijoms plėtojant bendradarbiavimą, į studijų programas įtraukiamos itin šiandien aktualios aplinkosaugos temos, o studentai įgyja galimybę ne tik apsiginti kursinį darbą, bet ir ... gauti už jį piniginį prizą.

Tokia galimybė atsirado šiemet Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai bei atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovei „Žalvaris“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama padėti viena kitai siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai bei skatinti tinkamą atliekų surinkimą ir tvarkymą. Penkerių metų trukmės sutartis numato daug bendradarbiavimo aspektų, kurie skirti aplinkos taršai mažinti ir šiais klausimais šviesti visuomenę.

Kolegijoje grafinio dizaino besimokantys studentai kasmet atlieka kursinį darbą aplinkos apsaugos tema. Šiemet „Žalvariui“ kolegijoje paskelbus grafikos darbų konkursą, kursinių darbų tema bus  teisingas pavojingų atliekų, - automobilių akumuliatorių bei galvaninių elementų, – tvarkymas. Konkurso sąlygose numatoma, kad geriausiai įvertintas darbas bus apdovanotas pinigine premija, antra ir trečia vieta taip pat sulauks kiek mažesnių apdovanojimų.

Kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Malinauskas sako, jog „Žalvario“ iniciatyva sėkmingai integruojasi į mokymo planus, nes studentai nuolat skatinami gilintis į aplinkos apsaugos temą.

„Manau, studentams bus labai smagu už kursinį darbą gauti ne tik pažymį, bet ir piniginį prizą, nes pinigai jokiam studentui dar nepakenkė“, – sako doc. J.Malinauskas.

Bendrovės „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas sako, kad siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie būtinybę neišmesti ir neardyti senų akumuliatorių, ieškoma pačių įvairiausių formų ir būdų.

„Tikimės, kad studentai, atlikdami kursinius darbus, gerai išnagrinės aplinkos apsaugos temą, kad galėtų kuo tiksliau savo darbais perteikti aplinkosaugos idėjas, o mes juos už tai galėsime paskatinti“, – sako S.Ašmonas.

Kaip žinoma, senų automobilių akumuliatorių ar nešiojamųjų baterijų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes juose yra pavojingų medžiagų, kurios patekę į aplinką gali sukelti įvairius susirgimus, taip pat ir onkologinius. Senus akumuliatorius reikia pristatyti pardavėjams ar į specialias surinkimo vietas. Visuomenės švietimą ir informavimą apie naudotų akumuliatorių surinkimo sistemą ir perdirbimą bei apie netinkamo akumuliatorių atliekų tvarkymo keliamą pavojų aplinkai bendrovė „Žalvaris“ vykdo kartu su akumuliatorių gamintojais-importuotojais. Akumuliatorių gamintojus-importuotojus, kurie surenka naudotus akumuliatorius, galima rasti informacinėje sistemoje www.surenkameakumuliatorius.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tik trečdalis visų elektroninių atliekų surenkamos ir apdirbamos tinkamai

Apie 60 proc. visų elektros ir elektroninės įrangos atliekų „dingsta“ – yra išmetama pamiškėse, laukymėse, nukeliauja į šiukšlių konteinerius, iš kurių patenka į bendrus sąvartynus, o juose esančios pavojingos medžiagos patenka į aplinką. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III-iojo vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. skaityti »

VGTU studentai – pasaulio programavimo čempionate

Lapkričio mėnesį devyni Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto studentai buvo išvykę į Minską atstovauti universitetui Studentų pasaulio programavimo čempionato ACM ICPC ketvirtfinalyje. skaityti »

Mokymai mokslininkams ir tyrėjams „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“

Lapkričio 16 d. 14 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkus ir tyrėjus kviečiame dalyvauti bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“. skaityti »

Specialiųjų poreikių vaikams naujas galimybes atveria šiuolaikinės technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. skaityti »

„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų. skaityti »

PROFADIENYJE 2016 - SMK komandos triumfas

Šių metų lapkričio 10 d. “Europos namuose” įvyko nacionalinė Lietuvos kolegijų studentų verslumo diena– PROFADIENIS. skaityti »

Jungtinėse Tautose kalbėjęs VU profesorius: sveikatos apsauga nesibaigia ligų gydymu

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras viešėjo Niujorke, kur pristatė kasmetinę ataskaitą JT Generalinei Asamblėjai. skaityti »

Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumo siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas. skaityti »

VGTU docentė pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą

Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) Verslo technologijų katedros docentė dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė buvo apdovanota prestižiniu André Jordan apdovanojimu už straipsnį apie sprendimų priėmimą nekilnojamojo turto sektoriuje. skaityti »

Modernus dėstytojas ne tik moko, bet ir mokosi iš Z kartos

Iš Z kartos reikėtų mokytis ne tik greitos reakcijos, bet ir virtualaus bendravimo, tad ir turime galvoti, kaip tokius elementus integruoti į studijų procesą. skaityti »