Už kursinį darbą – piniginis prizas

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Verslo ir mokslo institucijoms plėtojant bendradarbiavimą, į studijų programas įtraukiamos itin šiandien aktualios aplinkosaugos temos, o studentai įgyja galimybę ne tik apsiginti kursinį darbą, bet ir ... gauti už jį piniginį prizą.

Tokia galimybė atsirado šiemet Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai bei atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovei „Žalvaris“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama padėti viena kitai siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai bei skatinti tinkamą atliekų surinkimą ir tvarkymą. Penkerių metų trukmės sutartis numato daug bendradarbiavimo aspektų, kurie skirti aplinkos taršai mažinti ir šiais klausimais šviesti visuomenę.

Kolegijoje grafinio dizaino besimokantys studentai kasmet atlieka kursinį darbą aplinkos apsaugos tema. Šiemet „Žalvariui“ kolegijoje paskelbus grafikos darbų konkursą, kursinių darbų tema bus  teisingas pavojingų atliekų, - automobilių akumuliatorių bei galvaninių elementų, – tvarkymas. Konkurso sąlygose numatoma, kad geriausiai įvertintas darbas bus apdovanotas pinigine premija, antra ir trečia vieta taip pat sulauks kiek mažesnių apdovanojimų.

Kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Malinauskas sako, jog „Žalvario“ iniciatyva sėkmingai integruojasi į mokymo planus, nes studentai nuolat skatinami gilintis į aplinkos apsaugos temą.

„Manau, studentams bus labai smagu už kursinį darbą gauti ne tik pažymį, bet ir piniginį prizą, nes pinigai jokiam studentui dar nepakenkė“, – sako doc. J.Malinauskas.

Bendrovės „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas sako, kad siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie būtinybę neišmesti ir neardyti senų akumuliatorių, ieškoma pačių įvairiausių formų ir būdų.

„Tikimės, kad studentai, atlikdami kursinius darbus, gerai išnagrinės aplinkos apsaugos temą, kad galėtų kuo tiksliau savo darbais perteikti aplinkosaugos idėjas, o mes juos už tai galėsime paskatinti“, – sako S.Ašmonas.

Kaip žinoma, senų automobilių akumuliatorių ar nešiojamųjų baterijų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes juose yra pavojingų medžiagų, kurios patekę į aplinką gali sukelti įvairius susirgimus, taip pat ir onkologinius. Senus akumuliatorius reikia pristatyti pardavėjams ar į specialias surinkimo vietas. Visuomenės švietimą ir informavimą apie naudotų akumuliatorių surinkimo sistemą ir perdirbimą bei apie netinkamo akumuliatorių atliekų tvarkymo keliamą pavojų aplinkai bendrovė „Žalvaris“ vykdo kartu su akumuliatorių gamintojais-importuotojais. Akumuliatorių gamintojus-importuotojus, kurie surenka naudotus akumuliatorius, galima rasti informacinėje sistemoje www.surenkameakumuliatorius.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tik trečdalis visų elektroninių atliekų surenkamos ir apdirbamos tinkamai

Apie 60 proc. visų elektros ir elektroninės įrangos atliekų „dingsta“ – yra išmetama pamiškėse, laukymėse, nukeliauja į šiukšlių konteinerius, iš kurių patenka į bendrus sąvartynus, o juose esančios pavojingos medžiagos patenka į aplinką. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Lietuvos nacionalinei bibliotekai įteikta unikali knyga

Kęstutis Skrebys Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai padovanojo neseniai pasirodžiusį unikalų leidinį „Švento Jono ložė „Memphis“ Klaipėdos mieste, 1776–1926“. skaityti »

Informacijos amžiuje knygos vis dar aktualios

Knygų, kurios skelbiasi teikiančios psichologijos žinias, gausoje eiliniam skaitytojui susigaudyti sudėtinga. Kaip atsirinkti tai, ko reikia? skaityti »

VU profesorei – atsakingos pareigos Europos kardiologų draugijoje

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, VU Medicinos fakulteto profesorė Jelena Čelutkienė tapo Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos nare. skaityti »

Jaunieji mokslininkai prestižiniame sintetinės biologijos konkurse iškovojo auksą

Vilniaus universiteto studentų komanda Bostone vykusiame prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition) iškovojo auksą ir buvo nominuoti tarp penkių geriausių projektų medicinoje. skaityti »

Geriausiems už mokslą mokantiems studentams – papildomos lėšos studijų kainos kompensavimui

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »

VU teisininkės straipsnis paskelbtas prestižiniame žurnale

Naujausiame žurnalo „JCMS: Journal of Common Market Studies“ numeryje paskelbtas Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros dėstytojos ir Lietuvos teisės instituto mokslininkės dr. Agnės Limantės straipsnis. skaityti »

Nuolatinė tėvų ir mokytojų komunikacija – būdas užtikrinti mokinių pažangą

Vaikų nusižengimai, nederamas elgesys pamokų metu, prasti mokymosi rezultatai – šios problemos dažnai įvardijamos kaip menko moksleivių tėvų ir mokytojų bendradarbiavimo pasekmė. skaityti »

VU studentai JAV gins prestižinio sintetinės biologijos konkurso auksą

Vilniaus universiteto studentų komanda šiandien Bostone prasidedančiame prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition) pristatys savo sukurtą žarnyno bakterijų programavimo metodą. skaityti »

KTU dekanu tapsiantis Ainius Lašas: svarbiausios – investicijos į žmones ir jų įgūdžius

Prestižiniuose Jungtinės Karalystės, Japonijos, JAV universitetuose dirbęs dr. Ainius Lašas sukauptas žinias ir patirtį pritaikys Lietuvoje. skaityti »

Lietuvos universiteto ir Italijos verslo partnerystės inovatoriški rezultatai bus laukiami ligoninėse

Medicinos inovacijos - visada siekiamos ir laukiamos, o sėkmingų projektų rezultatai – džiaugsmas tiek gydytojams, tiek pacientams. skaityti »