Už kursinį darbą – piniginis prizas

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Verslo ir mokslo institucijoms plėtojant bendradarbiavimą, į studijų programas įtraukiamos itin šiandien aktualios aplinkosaugos temos, o studentai įgyja galimybę ne tik apsiginti kursinį darbą, bet ir ... gauti už jį piniginį prizą.

Tokia galimybė atsirado šiemet Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai bei atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovei „Žalvaris“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama padėti viena kitai siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai bei skatinti tinkamą atliekų surinkimą ir tvarkymą. Penkerių metų trukmės sutartis numato daug bendradarbiavimo aspektų, kurie skirti aplinkos taršai mažinti ir šiais klausimais šviesti visuomenę.

Kolegijoje grafinio dizaino besimokantys studentai kasmet atlieka kursinį darbą aplinkos apsaugos tema. Šiemet „Žalvariui“ kolegijoje paskelbus grafikos darbų konkursą, kursinių darbų tema bus  teisingas pavojingų atliekų, - automobilių akumuliatorių bei galvaninių elementų, – tvarkymas. Konkurso sąlygose numatoma, kad geriausiai įvertintas darbas bus apdovanotas pinigine premija, antra ir trečia vieta taip pat sulauks kiek mažesnių apdovanojimų.

Kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Malinauskas sako, jog „Žalvario“ iniciatyva sėkmingai integruojasi į mokymo planus, nes studentai nuolat skatinami gilintis į aplinkos apsaugos temą.

„Manau, studentams bus labai smagu už kursinį darbą gauti ne tik pažymį, bet ir piniginį prizą, nes pinigai jokiam studentui dar nepakenkė“, – sako doc. J.Malinauskas.

Bendrovės „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas sako, kad siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie būtinybę neišmesti ir neardyti senų akumuliatorių, ieškoma pačių įvairiausių formų ir būdų.

„Tikimės, kad studentai, atlikdami kursinius darbus, gerai išnagrinės aplinkos apsaugos temą, kad galėtų kuo tiksliau savo darbais perteikti aplinkosaugos idėjas, o mes juos už tai galėsime paskatinti“, – sako S.Ašmonas.

Kaip žinoma, senų automobilių akumuliatorių ar nešiojamųjų baterijų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes juose yra pavojingų medžiagų, kurios patekę į aplinką gali sukelti įvairius susirgimus, taip pat ir onkologinius. Senus akumuliatorius reikia pristatyti pardavėjams ar į specialias surinkimo vietas. Visuomenės švietimą ir informavimą apie naudotų akumuliatorių surinkimo sistemą ir perdirbimą bei apie netinkamo akumuliatorių atliekų tvarkymo keliamą pavojų aplinkai bendrovė „Žalvaris“ vykdo kartu su akumuliatorių gamintojais-importuotojais. Akumuliatorių gamintojus-importuotojus, kurie surenka naudotus akumuliatorius, galima rasti informacinėje sistemoje www.surenkameakumuliatorius.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tik trečdalis visų elektroninių atliekų surenkamos ir apdirbamos tinkamai

Apie 60 proc. visų elektros ir elektroninės įrangos atliekų „dingsta“ – yra išmetama pamiškėse, laukymėse, nukeliauja į šiukšlių konteinerius, iš kurių patenka į bendrus sąvartynus, o juose esančios pavojingos medžiagos patenka į aplinką. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU – dirbtinio intelekto ekspertas iš Londono imperinio koledžo

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vieši Londono imperinio koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Björn W. Schuller. Viešnagė truks spalio 24-28 dienomis. skaityti »

Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį. skaityti »

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai

Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru Slaugos srityje. skaityti »

KTU mokslininkai: panaudotas padangas galima paversti degalais

Pasak ekspertų, iš vienos automobilio padangos, ją perdirbus, galima gauti iki 800 gramų benzino sudėtį atitinkančio produkto. skaityti »

Pasirašytas susitarimas dėl Šiaulių apskrities STEAM centro

Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Šiaulių apskrityje. skaityti »

SMK pristato naują iniciatyvą „Galiu viską“

SMK direktorė Gabija Skučaitė savo motyvuojančiame pranešime pristatė naują SMK iniciatyvą „Galiu viską“. skaityti »

KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation). skaityti »

Užsienio universitetai parodoje Vilniuje

Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2016“ spalio 24 d. Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20). skaityti »

KTU mokslininkų sukurtas produktas padės kelininkams pasiruošti žiemai laiku

Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“. skaityti »

Anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai rinksis į kasmetinę asamblėją ir konferenciją

Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra kartu su socialiniu partneriu Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija kviečia anglų kalbos mokymo specialistus, dirbančius įvairiose ugdymo įstaigose, į 18-ąją asamblėją ir konferenciją. skaityti »