Už kursinį darbą – piniginis prizas

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Verslo ir mokslo institucijoms plėtojant bendradarbiavimą, į studijų programas įtraukiamos itin šiandien aktualios aplinkosaugos temos, o studentai įgyja galimybę ne tik apsiginti kursinį darbą, bet ir ... gauti už jį piniginį prizą.

Tokia galimybė atsirado šiemet Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai bei atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovei „Žalvaris“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama padėti viena kitai siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai bei skatinti tinkamą atliekų surinkimą ir tvarkymą. Penkerių metų trukmės sutartis numato daug bendradarbiavimo aspektų, kurie skirti aplinkos taršai mažinti ir šiais klausimais šviesti visuomenę.

Kolegijoje grafinio dizaino besimokantys studentai kasmet atlieka kursinį darbą aplinkos apsaugos tema. Šiemet „Žalvariui“ kolegijoje paskelbus grafikos darbų konkursą, kursinių darbų tema bus  teisingas pavojingų atliekų, - automobilių akumuliatorių bei galvaninių elementų, – tvarkymas. Konkurso sąlygose numatoma, kad geriausiai įvertintas darbas bus apdovanotas pinigine premija, antra ir trečia vieta taip pat sulauks kiek mažesnių apdovanojimų.

Kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas docentas Jonas Malinauskas sako, jog „Žalvario“ iniciatyva sėkmingai integruojasi į mokymo planus, nes studentai nuolat skatinami gilintis į aplinkos apsaugos temą.

„Manau, studentams bus labai smagu už kursinį darbą gauti ne tik pažymį, bet ir piniginį prizą, nes pinigai jokiam studentui dar nepakenkė“, – sako doc. J.Malinauskas.

Bendrovės „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas sako, kad siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie būtinybę neišmesti ir neardyti senų akumuliatorių, ieškoma pačių įvairiausių formų ir būdų.

„Tikimės, kad studentai, atlikdami kursinius darbus, gerai išnagrinės aplinkos apsaugos temą, kad galėtų kuo tiksliau savo darbais perteikti aplinkosaugos idėjas, o mes juos už tai galėsime paskatinti“, – sako S.Ašmonas.

Kaip žinoma, senų automobilių akumuliatorių ar nešiojamųjų baterijų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes juose yra pavojingų medžiagų, kurios patekę į aplinką gali sukelti įvairius susirgimus, taip pat ir onkologinius. Senus akumuliatorius reikia pristatyti pardavėjams ar į specialias surinkimo vietas. Visuomenės švietimą ir informavimą apie naudotų akumuliatorių surinkimo sistemą ir perdirbimą bei apie netinkamo akumuliatorių atliekų tvarkymo keliamą pavojų aplinkai bendrovė „Žalvaris“ vykdo kartu su akumuliatorių gamintojais-importuotojais. Akumuliatorių gamintojus-importuotojus, kurie surenka naudotus akumuliatorius, galima rasti informacinėje sistemoje www.surenkameakumuliatorius.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tik trečdalis visų elektroninių atliekų surenkamos ir apdirbamos tinkamai

Apie 60 proc. visų elektros ir elektroninės įrangos atliekų „dingsta“ – yra išmetama pamiškėse, laukymėse, nukeliauja į šiukšlių konteinerius, iš kurių patenka į bendrus sąvartynus, o juose esančios pavojingos medžiagos patenka į aplinką. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Abėcėlė tėveliams: kaip įkvėpti vaiką mokytis?

Tėvelių dėmesiui – patarimai, kaip motyvuoti savo vaiką mokytis ir kokių priemonių šiuo klausimu reikėtų vengti. skaityti »

Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 d. teikti paraiškas dalyvauti įvairiose nemokamose edukacinėse programose. skaityti »

Iškilmingai atidarytos dvi jungtinės socialinių mokslų magistrantūros programos

Mykolo Romerio universistete atidarytos dvi jungtinės socialinių mokslų magistrantūros programos. skaityti »

Ką gali padaryti tėvai, kad technologijos vaiką ugdytų?

Edukacinės platformos „Mažųjų ekspertų mokykla“ ambasadorė, „Šiaurės licėjaus” pradinio ugdymo mokytoja Valdonė Navickaitė dalijasi penkiais patarimais, kaip ir kada supažindinti vaiką su technologijomis. skaityti »

LEU LF tyrėjai laimėjo tarptautinių „Erasmus+“ projektų konkursus

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) tyrėjai prof. dr. Dainius Vaitiekūnas ir Vilma Leonavičienė laimėjo tarptautinių Erasmus+ projektų konkursus. skaityti »

Vilniaus lietuvių namuose šiemet mokosi mokiniai iš Venesuelos, Indijos, Kinijos

Vilniaus lietuvių namuose naujus mokslo metus rugsėjį pradėjo Alejandro ir Gabriela Liesinskai, lietuviškos kilmės turintys brolis ir sesuo, atvykę iš Venesuelos. Jie čia mokysis mažiausiai metus. skaityti »

Studentai iš Lietuvos dalyvavo tarptautiniame informatikos studentų konkurse

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto informatikos dėstytojai išvyko į Rezeknės technologijų akademiją, kur dalyvavo antrajame tarptautiniame programinės įrangos modeliavimo konkurse „International Modeling Award“. skaityti »

Senjorai kviečiami į kompiuterinio raštingumo kursus

Mokymasis aktyvina smegenų veiklą, padeda ilgiau išlaikyti gerą atmintį. Jau vien dėl to žmogus turėtų mokytis visą gyvenimą. skaityti »

Prezidentas V. Adamkus ir H. Juškevičius su švietimo ministre aptarė VDU ir LEU jungimąsi

Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų tarybų pirmininkai – Prezidentas Valdas Adamkus ir UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Algirdas Juškevičius – aptarė šiuo metu vykstančius VDU ir LEU jungimosi procesus. skaityti »

LEU SEF ir Balstogės technikos universiteto Vadybos fakultetas pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį

LEU SEF ir Balstogės technikos universiteto Vadybos fakultetas pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį skaityti »