Užsieniečiai Lietuvoje semiasi tarptautinės patirties

Publikuota: 2015 m. liepos 9 d. ketvirtadienis

Jaunimas iš įvairių pasaulio kraštų šiuo metu dalyvauja stažuotėse, skirtose visiems, kuriuos domina Lietuva. Vytauto Didžiojo universiteto rengiamose Lietuvių išeivijos stažuotėse (LISS) ir „Summer Internship“ (SIP) programose iš viso šiemet dalyvauja apie 30 jaunuolių iš JAV, Kanados, Vokietijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių.

Programų dalyviai iki pat rugpjūčio atliks profesinę praktiką šalies valstybinėse įstaigose, kultūros, verslo, medicinos, finansų, teisės, turizmo įmonėse, mokysis lietuvių kalbos, pažindinsis su šiuolaikine Lietuva. Šešių savaičių programose numatyti ne tik lietuvių kalbos kursai, bet ir apsilankymai Trakuose, Vilniuje, Rumšiškėse, Kauno 9-ajame forte, pažintys su lietuviškais patiekalais ir kino filmais. Viename iš įžanginių renginių studentai mokėsi lietuviškos virtuvės paslapčių – gamino cepelinus.

LISS programa skirta daugiausia iš JAV ir Kanados atvykstantiems lietuvių išeiviams ir lietuvių kilmės užsieniečiams, tuo tarpu SIP programoje priimami užsieniečiai iš viso pasaulio, nebūtinai turintys lietuviško kraujo – šiemet šalyje apsilankė prancūzai, ispanai, vokiečiai, ukrainiečiai, gruzinai, turkai, azerbaidžaniečiai, korėjiečiai.

Patys atvykusieji neslepia, kad norėtų susieti savo ateitį su Lietuva. „Labai norėčiau dirbti Seime, jei tik turėčiau galimybę. Ten man būtų geriausia. Aš gimusi Lietuvoje, todėl man būtų įdomu“, – sako Dovilė Svirupskaitė, šiuo metu gyvenanti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir studijuojanti politikos mokslus.

Kai kuriuos stažuočių dalyvius, atvykusius iš tolimesnių kraštų, Lietuva patraukė savo kitoniška kultūra. „Domiuosi Baltijos šalimis. Prieš trejus metus buvau Estijoje, tad pagalvojau, kad norėčiau išbandyti ir Lietuvą. Norėjau patirti kažką naujo. Čia taip ramu ir gražu, žmonės labai draugiški“, – pirmais įspūdžiais dalinosi korėjietė Jeongmin Seo.

„Lietuva yra maža ir miela, kaip ir Kaunas. Mano gimtinėje Turkijoje gyvena 18 mln. žmonių, čia apie tris, bet man patinka. Atvykau dėl galimybės pamatyti kitokią šalį kitu kampu, pramokti naujos kalbos. Dalyvavimas SIP programoje bus didžiulė patirtis mano tarptautinių santykių karjerai“, – paaiškino turkas Mustafa Karača, praktiką atliekantis Kauno savivaldybėje.

LISS stažuotės organizuojamos jau septintus metus iš eilės. Per visus jų rengimo metus Lietuvoje jau stažavosi daugiau kaip 200 jaunuolių iš JAV ir Kanados. Tuo tarpu SIP programa rengiama nuo 2014-ųjų ir yra skirta visiems užsieniečiams – galbūt neturintiems giminaičių Lietuvoje, tačiau tiesiog susidomėjusiems Lietuva ir norintiems čia įdomiai ir naudingai praleisti laiką.

„Man buvo smalsu, nes Lietuva nėra šalis, apie kurią daug kalbama, mažai apie ją žinojau, tad nusprendžiau pasidomėti. Esu prancūzė, studijuojanti Kanadoje, jaučiu didelę aistrą tarptautiniams dalykams. Tikiu, kad išmoksiu versti iš lietuvių į prancūzų kalbą – padėsiu Lietuvai atsiverti frankofoniškajam pasauliui ir taip prisidėsiu prie geresnės Europos Sąjungos mums visiems“, – savo užmojus atskleidė Monrealio universiteto studentė Maelle Collin.

Studentų stažuočių programos yra didesnio socialinio VDU projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu (PLU), dalis. Abiejų programų tikslas – skatinti Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus, burti lietuvių išeiviją bei pritraukti visus, besidominčius šiuolaikine Lietuva ar jos istorija.

Programos pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »