Užsieniečiai keturias savaites mokysis lietuvių kalbos

Publikuota: 2013 m. liepos 28 d. sekmadienis


Klaipėdos universitete prasideda Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokykla kitakalbiams. Kursai vyks keturias savaites: nuo liepos 26 iki rugpjūčio 23 d. Kursus organizuoja Humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir kultūrų centras kartu su Lietuvių kalbos katedra ir Tarptautinių studijų skyriumi.

Vasaros mokyklai – jau dvyliktieji metai; ji kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių. Užsieniečiai, atvykę mokytis lietuvių kalbos, puikiai įvertina Klaipėdos universitete siūlomą intensyvią kalbos mokymo bei pažintinę–kultūrinę programą.

Į vaasaros mokyklą atvyksta 75 kursantai (pernai buvo 52 kursantai) iš 27 šalių: dauguma iš Europos, kiti iš Rusijos, JAV, Indijos, Japonijos, Australijos, Kanados, Turkijos, Uzbekistano. Gana didelį kursantų būrį sudaro užsienio universitetų studentai; jie mokysis kartu su visais kitais kursų dalyviais, – tai įvairaus amžiaus ir profesijų užsieniečiai, turintys savų motyvų išmokti lietuvių kalbos. Tie, kurie atvyks jau pramokę lietuviškai, kursuose praplės turimas žinias, tobulins įgūdžius. Beje, kursai skirti ir vietiniams kitakalbiams.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokykla kitakalbiams – tai intensyvus lietuvių kalbos mokymas kiekvieną dieną (20 dienų, iš viso 90 akademinių valandų darbo klasėje), kultūrinė ir pramoginė veikla, glaudžiai siejama su kalbine praktika.

Vasaros mokyklos dalyviai mokysis 6 skirtingo lygio grupėse. Pamokos vyks ne tik auditorijose: kalbos bus mokomasi ir kultūrinės programos metu, – vaikštant mieste, viešint lietuvių šeimose, vakaronėse ir išvykose po Lietuvą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »