Užsienio studentai Lietuvoje mokosi anglų kalbos

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d.  Lietuvoje pirmą kartą vyksta intensyvūs kalbų kursai CLUE (angl. Culture & Language: Unique Experience), kurių metu dešimt studentų iš Ukrainos, Vokietijos ir Ispanijos mokosi anglų kalbos, tobulina įgūdžius ir dalyvauja tarptautinėje kultūrinėje programoje.

Vytauto Didžiojo universitete rengiami kursai skirti studentams iš valstybių, kuriose anglų kalba mažiau populiari, rečiau vartojama.

„Anglų kalba yra lingua franca – tai vyraujanti, dominuojanti kalba. Tačiau šalyse, turinčiose senas komunikacijos tradicijas – Vokietijoje, Ispanijoje – nėra taip įprasta girdėti anglų kalbą televizijoje, naudoti ją kasdien, todėl ir studentai silpniau pasirengę. Studentai iš Rytų – Ukrainos, Rusijos, Kazachstano – taip pat ją girdi mažiau, dėl istorinių patirčių ir žiniasklaidos“, – paaiškino VDU viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė.

Anot prorektorės, džiugu, kad Lietuva domisi keliaujantys jaunuoliai iš užsienio, norintys vasarą, prieš dalyvaudami studentų mainų programose, pagerinti savo kalbų įgūdžius, galvojantys apie gyvenimo ir mokymosi galimybes Vakarų šalyse.

„Dabar Europoje populiaru organizuoti jungtines studijų arba stažuočių programas anglų kalba, ypač šalyse, kurios siekia sustiprinti savo studentų mobilumą. Taigi, su šiais kursais orientuojamės į šiuolaikinio jauno žmogaus poreikius, siekiame būti dar atviresni“, – sakė prof. A. Balčytienė.

Kursų dalyviai jau spėjo apsilankyti universiteto fakultetuose, botanikos sode. Svečiai viešnage patenkinti – vasarą patobulinę įgūdžius, paragavę kitokios kultūros svečioje šalyje, jie jau planuoja pasilikti Lietuvoje ir pasirinkti bakalauro arba magistrantūros studijas anglų kalba.

„Manau, kad mano ateičiai būtų naudingiau, jei nelikčiau Ukrainoje, o mokyčiausi anglų kalbos ir keliaučiau svetur. Galvoju apie studijas VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete – jis labai paklausus“, – sako ukrainietis Hlibas Norvilas, turintis ne tik lietuvišką pavardę, bet ir vilnietį dėdę.

Kursuose dalyvauja ne tik studentai, bet ir moksleiviai – Katerina ir Anastasija mokosi Charkovo gimnazijoje Ukrainoje. Neramius laikus išgyvenančios šalies jaunimui šie kursai yra svarbus žingsnis į priekį – pagilinę anglų kalbos žinias, jie jausis tvirčiau dėl savo ateities. „Tai tarptautinė kalba, vartojama visur užsienyje. Ji suteikia daug galimybių, tarp jų ir studijoms“, – sako Katerina. 

Po pirmųjų patirčių Lietuvos aukštojoje mokykloje, tiek jaunieji ukrainiečiai, tiek ispanai džiaugėsi, kad paskaitų metu VDU dėstytojai palaiko daug glaudesnį santykį su studentais. „Dėstytojai čia draugiškesni, daugiau asmeninio bendravimo. Ispanijoje tokio artimo kontakto su dėstytojais nėra. Be to, šis universitetas modernesnis – tiek pastatai, tiek kompiuteriai šiuolaikiškesni“, – tvirtina iš Madrido atvykusi Beatriz.

Kitiems kursų dalyviams universitete įspūdį paliko galimybė studijuoti ne tik pasirinktos specialybės dalykus bei didelis užsienio studentų skaičius.

Jaunimui, kuriam tai buvo pirmoji pažintis su piečiausia Baltijos šalimi, Lietuvoje patiko skanus maistas, kitur neragauti cepelinai ir šaltibarščiai. Ispanus nustebino troleibusai, kuriuos jie pakrikštijo „elektriniais autobusais“. Tačiau labiausiai visi džiaugėsi, kad čia žmonės šilti, paslaugūs.

„Net jei žmogus sunkiai kalba angliškai, jis stengiasi padėti. Tuo tarpu Vokietijoje labai sunku, nes jei žmonės prastai moka anglų kalbą, jie visai nenori kalbėti, nėra mandagumo. O Lietuvoje jie noriai padeda, taigi užsienio studentams gyventi čia lengviau“, – paaiškino Stephanie, studijuojanti Heilbronno taikomųjų mokslų universitete Vokietijoje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »