Užsienyje besimokantiems lietuviams – elektroninės skaityklės su Lietuvos autorių kūriniais

Publikuota: 2014 m. gegužės 22 d. ketvirtadienis

Švietimo ir mokslo ministerija dovanoja užsienio bendrojo ugdymo lietuviškoms mokykloms elektronines skaitykles su jose įdėtais lietuvių  ir visuotinės literatūros  kūriniais. Mokiniai galės skaityti K. Donelaičio, Maironio, J. Biliūno, M. Martinaičio, kitų klasikų ir šiuolaikinių autorių kūrinius. Ateityje numatyta papildyti naujais kūriniais.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, užsienyje veikiančios lietuviškos mokyklos padeda ten besimokantiems vaikams  perimti  pamatines tautos vertybes, puoselėti lietuviškąją tapatybę, mokytis kalbos, pažinti Lietuvos kultūrą ir istoriją, todėl svarbu palaikyti jų prasmingą veiklą, kad užsienyje gyvenantys vaikai išsaugotų tvirtą ryšį su Lietuva.

Gegužės 22 d. švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis skaitykles  įteiks Vasario 16-osios gimnazijai Vokietijoje. Kancleris taip pat dalyvaus šios gimnazijos kuratorijos  posėdyje.

Elektronines skaitykles jau gavo lietuviškos mokyklos Lenkijoje, Rygoje ir Maskvoje. 

Ministerija užsienyje veikiančioms bendrojo ugdymo mokykloms taip pat yra dovanojusi vertingų lietuviškų knygų komplektų, kuriuos sudaro lietuvių literatūros, visuotinės literatūros klasikos kūriniai, knygos apie Lietuvos istoriją.
Ateityje planuojama mokyklų, kuriose mokosi lietuviai, bibliotekoms dovanoti grožinės, istorinės literatūros, enciklopedijų ir kt. lietuviškų knygų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Svarstyta idėja įkurti sporto gimnazijas

Vyriausybėje vyko pasitarimas, kuriame aptarti specializuotų sporto krypties ugdymo mokyklų steigimo klausimai ir veiklos organizavimo planas. skaityti »

Parodoje „Studijos 2014“ – kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipai

Vasario 6–8 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014” lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų mokymo programomis, bet ir su jų moksline veikla bei naujausiais pasiekimais. skaityti »

„Mokslo pieva“: mokslas, kuris veikia!

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. skaityti »

Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. skaityti »

Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. skaityti »

VGTU bakalaurantai Suomijoje siekia dvigubo diplomo

Sausio 6 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Pastatų energetikos katedros studentai Gintarė Laukytė, Paulius Jurkus, Artur Rubcov, Jonas Strautnikas ir Ernesta Varapnickaitė išvyko į Mikelio Taikomųjų mokslų universitetą (Suomija). skaityti »

KTU studentams – galimybė stažuotis NATO, JTO, UNICEF, Europos Parlamente

Tokia galimybė įvairių pakopų ir studijų programų studentams atsirado 2014 m. KTU pradėjus dalyvauti stažuočių programoje „Patirties partneriai“ („Partners 4 value“). skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku

Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku, atsakingu už gebėjimų ir verslumo skatinimą visuomenėje. skaityti »

Aukštųjų mokyklų mugė: kaip pasirinkti stabilias pajamas garantuojančią specialybę?

Iki abitūros egzaminų likus keliems mėnesiams, būsimiems studentams kyla vis daugiau klausimų. Kokius dalykus pasirinkti, kokių balų reikia norint įstoti, pagaliau, į kokią specialybę nukreipti savo energiją? skaityti »

VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. skaityti »