Užsienyje besimokantiems lietuviams – elektroninės skaityklės su Lietuvos autorių kūriniais

Publikuota: 2014 m. gegužės 22 d. ketvirtadienis

Švietimo ir mokslo ministerija dovanoja užsienio bendrojo ugdymo lietuviškoms mokykloms elektronines skaitykles su jose įdėtais lietuvių  ir visuotinės literatūros  kūriniais. Mokiniai galės skaityti K. Donelaičio, Maironio, J. Biliūno, M. Martinaičio, kitų klasikų ir šiuolaikinių autorių kūrinius. Ateityje numatyta papildyti naujais kūriniais.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, užsienyje veikiančios lietuviškos mokyklos padeda ten besimokantiems vaikams  perimti  pamatines tautos vertybes, puoselėti lietuviškąją tapatybę, mokytis kalbos, pažinti Lietuvos kultūrą ir istoriją, todėl svarbu palaikyti jų prasmingą veiklą, kad užsienyje gyvenantys vaikai išsaugotų tvirtą ryšį su Lietuva.

Gegužės 22 d. švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis skaitykles  įteiks Vasario 16-osios gimnazijai Vokietijoje. Kancleris taip pat dalyvaus šios gimnazijos kuratorijos  posėdyje.

Elektronines skaitykles jau gavo lietuviškos mokyklos Lenkijoje, Rygoje ir Maskvoje. 

Ministerija užsienyje veikiančioms bendrojo ugdymo mokykloms taip pat yra dovanojusi vertingų lietuviškų knygų komplektų, kuriuos sudaro lietuvių literatūros, visuotinės literatūros klasikos kūriniai, knygos apie Lietuvos istoriją.
Ateityje planuojama mokyklų, kuriose mokosi lietuviai, bibliotekoms dovanoti grožinės, istorinės literatūros, enciklopedijų ir kt. lietuviškų knygų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU lankosi Indonezijos ambasadorius

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) svečiuojasi Indonezijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. Bomer Pasaribu. skaityti »

Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis. skaityti »

Iš Vilniaus mero lūpų – kvietimas verslininkams prisidėti prie mokslo centro kūrimo

Susitikime su verslininkais Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pristatė sostinėje planuojamo statyti Nacionalinio mokslo centro (muziejaus) koncepciją. skaityti »

Seime bus apdovanoti tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojai

2015 metais 91 Lietuvos mokinys dalyvavo 19 tarptautinių renginių, kuriuose iškovojo 1 aukso medalį, 7 sidabro ir 20 bronzos medalių – iš viso 28 asmeninius medalius, taip pat – 5 pagyrimo raštus, 6 specialiuosius prizus, 1 pirmą ir 1 trečią vietą. skaityti »

Baigtas statyti Jungtinis gyvybės mokslų centras

Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) idėja virto realybe – oficialiai baigtos vieno ambicingiausių, didžiausių ir inovatyviausių mūsų šalies pastatų statybos. skaityti »

LEU svečiuosis Baltarusijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos delegacija

Š. m. gruodžio 11 d. 12 val. Lietuvos edukologijos universitete (LEU)svečiuosis Baltarusijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos delegacija. skaityti »

Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos ir technologijos mokslų – centrų moksleiviams

Siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą užsienio lituanistinėms mokykloms

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo projektams finansuoti 2016 metais. skaityti »

Aukštojo mokslo taryboje sustiprės darbdavių balsas

Į Aukštojo mokslo tarybą įtraukta daugiau socialinių partnerių – darbdavių – atstovų. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino atnaujintą Aukštojo mokslo tarybos sudėtį. skaityti »

Sukurtas virtualus žaidimas „Knygos kelias“

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, buvo sukurtas ir lapkričio–gruodžio mėn. Kauno regiono bibliotekose ir mokyklose pristatytas virtualus žaidimas „Knygos kelias“. skaityti »