VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

Publikuota: 2013 m. spalio 1 d. antradienis

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. Nuo 2000-ųjų iki 2011-ųjų VDU priėmė net 714 studentų, dalyvaujančių „Erasmus“ – šis pasiekimas universitetui pelnė 39-tą vietą tarp visų programoje dalyvaujančių aukštųjų mokyklų Europoje ir pirmąją vietą Baltijos šalyse.

Europos Komisijos duomenimis, ES programoje „Erasmus“ nuo jos pradžios 1987 m. iš viso jau dalyvavo daugiau nei 3 milijonai studentų, o 2011–2012 m. m. – daugiau nei ketvirtis milijono, tai yra, rekordinis skaičius laimingųjų, kurie studijavo arba atliko praktiką užsienyje.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, jaunimą ir sportą atsakinga Europos komisarė Androulla Vassilliou, kuri praėjusią savaitę susitiko su VDU studentais, sakė, jog šie duomenys patvirtina programos sėkmę ir svarbą šiais ekonominių sunkumų ir jaunimo nedarbo laikais. „Erasmus“ studentų įgūdžiai ir tarptautinė patirtis padeda jiems lengviau įsidarbinti ir skatina jų judrumą darbo rinkoje. Programa „Erasmus“ taip pat labai prisidėjo prie aukštojo mokslo kokybės Europoje gerinimo, nes mūsų universitetams ir kolegijoms sudarytos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės“, – sakė eurokomisarė.

Šiuo metu VDU turi net 240 „LLP / Erasmus“ partnerių 32 valstybėse ir pagal dvišales sutartis bendradarbiauja su 120 universitetų 37 pasaulio šalyse. 2013 m. rudens semestro pradžioje universitetas priėmė daugiau nei 100 užsienio studentų, atvykusių „LLP / Erasmus“ studijoms.

Remiantis Švietimo mainų ir paramos fondo paskelbtais duomenimis, VDU yra daugiausiai „Erasmus“ studentų priėmusi aukštojo mokslo institucija ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »