VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

Publikuota: 2013 m. spalio 1 d. antradienis

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. Nuo 2000-ųjų iki 2011-ųjų VDU priėmė net 714 studentų, dalyvaujančių „Erasmus“ – šis pasiekimas universitetui pelnė 39-tą vietą tarp visų programoje dalyvaujančių aukštųjų mokyklų Europoje ir pirmąją vietą Baltijos šalyse.

Europos Komisijos duomenimis, ES programoje „Erasmus“ nuo jos pradžios 1987 m. iš viso jau dalyvavo daugiau nei 3 milijonai studentų, o 2011–2012 m. m. – daugiau nei ketvirtis milijono, tai yra, rekordinis skaičius laimingųjų, kurie studijavo arba atliko praktiką užsienyje.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, jaunimą ir sportą atsakinga Europos komisarė Androulla Vassilliou, kuri praėjusią savaitę susitiko su VDU studentais, sakė, jog šie duomenys patvirtina programos sėkmę ir svarbą šiais ekonominių sunkumų ir jaunimo nedarbo laikais. „Erasmus“ studentų įgūdžiai ir tarptautinė patirtis padeda jiems lengviau įsidarbinti ir skatina jų judrumą darbo rinkoje. Programa „Erasmus“ taip pat labai prisidėjo prie aukštojo mokslo kokybės Europoje gerinimo, nes mūsų universitetams ir kolegijoms sudarytos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės“, – sakė eurokomisarė.

Šiuo metu VDU turi net 240 „LLP / Erasmus“ partnerių 32 valstybėse ir pagal dvišales sutartis bendradarbiauja su 120 universitetų 37 pasaulio šalyse. 2013 m. rudens semestro pradžioje universitetas priėmė daugiau nei 100 užsienio studentų, atvykusių „LLP / Erasmus“ studijoms.

Remiantis Švietimo mainų ir paramos fondo paskelbtais duomenimis, VDU yra daugiausiai „Erasmus“ studentų priėmusi aukštojo mokslo institucija ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »