VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

Publikuota: 2013 m. spalio 1 d. antradienis

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. Nuo 2000-ųjų iki 2011-ųjų VDU priėmė net 714 studentų, dalyvaujančių „Erasmus“ – šis pasiekimas universitetui pelnė 39-tą vietą tarp visų programoje dalyvaujančių aukštųjų mokyklų Europoje ir pirmąją vietą Baltijos šalyse.

Europos Komisijos duomenimis, ES programoje „Erasmus“ nuo jos pradžios 1987 m. iš viso jau dalyvavo daugiau nei 3 milijonai studentų, o 2011–2012 m. m. – daugiau nei ketvirtis milijono, tai yra, rekordinis skaičius laimingųjų, kurie studijavo arba atliko praktiką užsienyje.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, jaunimą ir sportą atsakinga Europos komisarė Androulla Vassilliou, kuri praėjusią savaitę susitiko su VDU studentais, sakė, jog šie duomenys patvirtina programos sėkmę ir svarbą šiais ekonominių sunkumų ir jaunimo nedarbo laikais. „Erasmus“ studentų įgūdžiai ir tarptautinė patirtis padeda jiems lengviau įsidarbinti ir skatina jų judrumą darbo rinkoje. Programa „Erasmus“ taip pat labai prisidėjo prie aukštojo mokslo kokybės Europoje gerinimo, nes mūsų universitetams ir kolegijoms sudarytos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės“, – sakė eurokomisarė.

Šiuo metu VDU turi net 240 „LLP / Erasmus“ partnerių 32 valstybėse ir pagal dvišales sutartis bendradarbiauja su 120 universitetų 37 pasaulio šalyse. 2013 m. rudens semestro pradžioje universitetas priėmė daugiau nei 100 užsienio studentų, atvykusių „LLP / Erasmus“ studijoms.

Remiantis Švietimo mainų ir paramos fondo paskelbtais duomenimis, VDU yra daugiausiai „Erasmus“ studentų priėmusi aukštojo mokslo institucija ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »