VDU absolventai iš Azerbaidžano įkūrė organizaciją

Publikuota: 2013 m. sausio 19 d. šeštadienis

Azerbaidžano jaunimo organizacija Lietuvoje (AYOL), kurią įkūrė VDU magistrantūros studijas baigę azerbaidžaniečiai, buvo užregistruota kaip oficialiai veikianti organizacija. Gruodžio mėnesį Vilniuje šia proga vyko renginys, kuriame dalyvavo abiejų šalių valdininkai, garbūs svečiai ir garsūs muzikos atlikėjai. 

AYOL įkūrė keturi aktyvistai iš Azerbaidžano, kurie atvyko į Lietuvą studijuoti Vytauto Didžiojo universitete 2010–aisiais. Po dviejų metų, jie čia sėkmingai pabaigė magistrantūros studijas. Pirmieji organizacijos kontūrai ėmė ryškėti 2010 m., kai šie keturi studentai surengė Azerbaidžano kultūros naktį Kaune. Po to sekė ir kiti renginiai, kurių iniciatoriai ilgainiui įkūrė Azerbaidžano jaunimo organizaciją Lietuvoje.

AYOL įkūrimui skirtas renginys buvo organizuojamas su Azerbaidžano ambasados Lietuvoje parama. Renginio pradžioje Azerbaidžano ambasadorius Lietuvoje Hasanas Mammadzadeh savo kalboje šiltai pasveikino svečius ir aptarė kai kuriuos svarbius abiejų valstybių draugystės aspektus. Kalbą taip pat sakė ir Seimo narys Juras Požela, kuris yra Tarpparlamentinių ryšių su Azerbaidžano Respublika grupės narys.

Organizacijos pirmininkas Samiras Musayevas vėliau surengė prezentaciją, kurioje svečiams buvo pristatyta AYOL istorija ir projektai, kuriuos per gana trumpą laiką pavyko sėkmingai įgyvendinti. Oficialiąją dalį vainikavo naujo AYOL tinklalapio pristatymas, kurį parengė organizacijos atstovė ryšiams su visuomene Aysel Sultan.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »