VDU fakultetui – pasaulinis pripažinimas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 4 d. sekmadienis

Spalio 26 d., penktadienį, 5–oje Pasaulinėje „Eduniversal“ konvencijoje Limoje (Peru) vyko apdovanojimų ceremonija, kurios metu VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetui buvo suteiktas prestižinis dviejų palmių reitingas.

Sėkmingus rezultatus Ekonomikos ir vadybos fakultetas pasiekia jau ne pirmus metus iš eilės. „Reitingo rezultatai padeda atskleisti aukštosios mokyklos padėtį tarptautiniame kontekste, įvertinti priimtus sprendimus, identifikuoti ne tik savo stiprybes, bet ir galimas tobulėjimo kryptis. Manau, kad šis įvertinimas tik patvirtina, jog einame teisinga linkme“, – teigė „Eduniversal“ konvencijoje dalyvavęs VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Jam antrino ir apdovanojimą priėmęs VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanas prof. Pranas Žukauskas: „Džiugu, jog Ekonomikos ir vadybos fakulteto veikla dar kartą itin gerai įvertinta tarptautiniame kontekste.  Tai padeda reflektuoti fakulteto akademinę reputaciją, tarptautinį pripažinimą bei numatyti tolimesnės veiklos gaires“, – sakė fakulteto dekanas.

Pirmą kartą „Eduniversal“ konvencijoje dalyvavo ir studentų atstovai. Iš tinklui priklausančių verslo mokyklų organizacija pakvietė keturis studentus: renginyje dalyvavo du vietiniai ir du VDU studentų atstovai – Monika Didžgalvytė ir Martynas Prievelis.

„Eduniversal“ konvencijos metu Limoje buvo paskelbti 2012–ųjų metų reitingai ir apdovanoti geriausiai įvertintų mokymo įstaigų atstovai. Šie reitingai nustatomi apklausus 1000 švietimo institucijų (fakultetų, institutų ir t. t.) dekanų bei vadovų ir įvertinus verslo mokyklas pagal tarptautiškumo kriterijus – tarptautinį žinomumą, akreditacijas, narystę tarptautinėse asociacijose ir organizacijose, tarptautinę ir vietinę partnerystę, vietą tarptautiniuose reitinguose ir t. t.

Vienas pagrindinių „Eduniversal“ tikslų – suteikti galimybę studentams gauti patikimą informaciją apie geriausias verslo mokyklas pasaulyje. Mokykloms suteikiamas palmių reitingas atskleidžia akademinės institucijos tarptautinį pripažinimą. Dviejų palmių reitingą pasaulyje turi vos 200 verslo mokyklų.

„Eduniversal“ reitinge vertinama 7000 verslo universitetų ir mokyklų iš 153 šalių, sugrupuotų į 9 akademines zonas: Afrikos, Šiaurės Amerikos, Lotynų Amerikos, Centrinės Azijos, Eurazijos ir Vidurio Rytų, Rytų Europos, Vakarų Europos, Tolimųjų Rytų ir Okeanijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU paskaitas apie postmoderniąją kultūrą skaito profesorius iš Suomijos

Gruodžio 1 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidėjo profesoriaus Pertti Alasuutari paskaitų ciklas „Postmodernioji kultūra“. Paskaitos vyks gruodžio 1–4, 8–10 ir 15–17 d. skaityti »

Studijos Lietuvoje pristatomos Indijos jaunimui

Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus lankosi Indijoje, kur kartu su devyniomis mūsų šalies aukštosiomis mokyklomis pristatys studijas Lietuvoje Delyje vyksiančioje Europos aukštojo mokslo parodoje. skaityti »

„Aktyvios klasės“ per metus pateisino visus lūkesčius

Dirbti su interaktyviomis priemonėmis naudinga tiek mokytojams, tiek mokiniams – tokią išvadą paskelbė Mykolo Romerio universiteto specialistai, ištyrę „Aktyvios klasės“ naudingumą. skaityti »

KTU apsilankęs buvęs Estijos švietimo ministras: „Mokslą valdo nebe žinios, o socialiniai gebėjimai“

„Ar daug iš jūsų žino, kaip veikia telefonas? Ne koks tai mechanizmas, bet kaip jis veikia?”, –išsitraukdamas „iPhone“ išmanųjį telefoną, klausimu KTU surengtą viešą paskaitą „Švietimas XXI amžiuje – laikas keistis“ pradėjo garsus Estijos akademikas ir politikas Jaakas Aaviksoo. skaityti »

Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašys bendradarbiavimo sutartį

Lapkričio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus pasirašyta atnaujinta trišalė Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

Ministras Dainius Pavalkis: Lietuva turi pirmąją mobilią jūros laboratoriją

Lapkričio 25 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvavo Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo vardo suteikimo ceremonijoje. skaityti »

Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų. skaityti »

Dešimtokus ir vienuoliktokus mokys teisės pagrindų

Lietuvos mokyklose prasideda projektas „Aš žinau savo teises“, kurio metu beveik 1000 moksleivių bus supažindinti su jų teisėmis ir pareigomis bei su šalies teisinės sistemos pagrindais. skaityti »

Silicio slėnio ekspertai atlieka Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę

Lapkričio 17–21 d. d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje veikiančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. skaityti »

VU socialinės partnerystės forume – pedagogų rengimo aktualijos

Lapkričio 20 d. Vilniaus universitete vyko socialinės partnerystės forumas „Pedagogų rengimas universitete ateities Lietuvai“. skaityti »