VDU fakultetui – pasaulinis pripažinimas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 4 d. sekmadienis

Spalio 26 d., penktadienį, 5–oje Pasaulinėje „Eduniversal“ konvencijoje Limoje (Peru) vyko apdovanojimų ceremonija, kurios metu VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetui buvo suteiktas prestižinis dviejų palmių reitingas.

Sėkmingus rezultatus Ekonomikos ir vadybos fakultetas pasiekia jau ne pirmus metus iš eilės. „Reitingo rezultatai padeda atskleisti aukštosios mokyklos padėtį tarptautiniame kontekste, įvertinti priimtus sprendimus, identifikuoti ne tik savo stiprybes, bet ir galimas tobulėjimo kryptis. Manau, kad šis įvertinimas tik patvirtina, jog einame teisinga linkme“, – teigė „Eduniversal“ konvencijoje dalyvavęs VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Jam antrino ir apdovanojimą priėmęs VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanas prof. Pranas Žukauskas: „Džiugu, jog Ekonomikos ir vadybos fakulteto veikla dar kartą itin gerai įvertinta tarptautiniame kontekste.  Tai padeda reflektuoti fakulteto akademinę reputaciją, tarptautinį pripažinimą bei numatyti tolimesnės veiklos gaires“, – sakė fakulteto dekanas.

Pirmą kartą „Eduniversal“ konvencijoje dalyvavo ir studentų atstovai. Iš tinklui priklausančių verslo mokyklų organizacija pakvietė keturis studentus: renginyje dalyvavo du vietiniai ir du VDU studentų atstovai – Monika Didžgalvytė ir Martynas Prievelis.

„Eduniversal“ konvencijos metu Limoje buvo paskelbti 2012–ųjų metų reitingai ir apdovanoti geriausiai įvertintų mokymo įstaigų atstovai. Šie reitingai nustatomi apklausus 1000 švietimo institucijų (fakultetų, institutų ir t. t.) dekanų bei vadovų ir įvertinus verslo mokyklas pagal tarptautiškumo kriterijus – tarptautinį žinomumą, akreditacijas, narystę tarptautinėse asociacijose ir organizacijose, tarptautinę ir vietinę partnerystę, vietą tarptautiniuose reitinguose ir t. t.

Vienas pagrindinių „Eduniversal“ tikslų – suteikti galimybę studentams gauti patikimą informaciją apie geriausias verslo mokyklas pasaulyje. Mokykloms suteikiamas palmių reitingas atskleidžia akademinės institucijos tarptautinį pripažinimą. Dviejų palmių reitingą pasaulyje turi vos 200 verslo mokyklų.

„Eduniversal“ reitinge vertinama 7000 verslo universitetų ir mokyklų iš 153 šalių, sugrupuotų į 9 akademines zonas: Afrikos, Šiaurės Amerikos, Lotynų Amerikos, Centrinės Azijos, Eurazijos ir Vidurio Rytų, Rytų Europos, Vakarų Europos, Tolimųjų Rytų ir Okeanijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »