VDU įvertino „QS Stars" aukštojo mokslo kokybės auditas

Publikuota: 2013 m. sausio 8 d. antradienis

2012 m. gruodį buvo atliktas tarptautinis „QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės auditas, kurio metu Vytauto Didžiojo universitetas gavo aukščiausius balus vertinant paramą studentams – stipendijas, paramą socialiai remtiniems ir neįgaliems studentams.

Aukštojo mokslo kokybės auditą atliko QS, pasaulinis karjeros ir švietimo tinklas. Jo atstovai pažymėjo, kad VDU pilnavertiškai įvykdo trečiąją misiją, nes universitetas realiais veiksmais įrodo įsipareigojimus ir prisiimamas atsakomybes bendruomenei bei visuomenei.

QS ataskaitoje pažymima, jog VDU yra lyderiaujanti aukštojo mokslo institucija tarptautiškumo plėtotėje. Universitetas buvo puikiai įvertintas už bendradarbiavimą su užsienio institucijomis vykdant tyrimus bei mainų programas, priimant atvykstančius užsienio studentus. Šis įvertinimas patvirtina, jog VDU vykdoma veikla yra pritaikoma atsižvelgiant į studentų mobilumo ir mokslinių tyrimų tarptautinimo poreikius.

Dėstymo kokybės kategorijoje VDU gavo maksimaliai teigiamus vertinimus už po baigimo studijas toliau tęsiančių absolventų skaičių bei fakulteto dėstytojų ir studentų skaičiaus santykį. Aukščiausias įvertinimas buvo skirtas ir už absolventų įsidarbinamumo rodiklius – iš visų VDU absolventų, beveik 100 proc. įsidarbina per 12 mėnesių nuo studijų baigimo. Įsidarbinamumo kriterijus parodo ne tik stiprų absolventų akademinį pasirengimą, bet ir gebėjimus veiksmingai dirbti komandose, valdyti projektus bei žmogiškuosius išteklius.

Infrastruktūros vertinime VDU gavo aukščiausius balus už universiteto informacinių technologijų ir bibliotekos išteklių prieinamumą. Ataskaitoje pažymima, kad VDU kompiuterių ir kitos kompiuterinės įrangos skaičius, aprūpinimas bevieliu internetu visoje universiteto teritorijoje ir naujausios literatūros ištekliai bibliotekoje maksimaliai atitinka studentų poreikius.

„QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės audite svarbus dėmesys skiriamas universiteto bendruomeniškumui – atsakomybei už reikšmingą veiklą savo vietinėse, regiono bendruomenėse bei indėliui nacionaliniu mastu. VDU gavo aukščiausius balus už regioninį žmogiškojo kapitalo bei aplinkosauginių projektų vystymą.

QS yra pasaulinis karjeros ir švietimo tinklas, organizuojantis didžiausius verslo švietimo renginius pasaulyje. Jo padaliniai yra įsikūrę Londone, Paryžiuje, Singapūre, Šanchajuje, Bostone, Vašingtone, Johanesburge ir Alikantėje. Projektas „QS World MBA Tour“ apsilanko 70 miestų 39 pasaulio šalyse ir suteikia galimybę daugiau nei 50 tūkst. ambicingų MBA kandidatų iš arti susipažinti su aukščiausio lygio verslo mokyklomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »