VDU įvertino „QS Stars" aukštojo mokslo kokybės auditas

Publikuota: 2013 m. sausio 8 d. antradienis

2012 m. gruodį buvo atliktas tarptautinis „QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės auditas, kurio metu Vytauto Didžiojo universitetas gavo aukščiausius balus vertinant paramą studentams – stipendijas, paramą socialiai remtiniems ir neįgaliems studentams.

Aukštojo mokslo kokybės auditą atliko QS, pasaulinis karjeros ir švietimo tinklas. Jo atstovai pažymėjo, kad VDU pilnavertiškai įvykdo trečiąją misiją, nes universitetas realiais veiksmais įrodo įsipareigojimus ir prisiimamas atsakomybes bendruomenei bei visuomenei.

QS ataskaitoje pažymima, jog VDU yra lyderiaujanti aukštojo mokslo institucija tarptautiškumo plėtotėje. Universitetas buvo puikiai įvertintas už bendradarbiavimą su užsienio institucijomis vykdant tyrimus bei mainų programas, priimant atvykstančius užsienio studentus. Šis įvertinimas patvirtina, jog VDU vykdoma veikla yra pritaikoma atsižvelgiant į studentų mobilumo ir mokslinių tyrimų tarptautinimo poreikius.

Dėstymo kokybės kategorijoje VDU gavo maksimaliai teigiamus vertinimus už po baigimo studijas toliau tęsiančių absolventų skaičių bei fakulteto dėstytojų ir studentų skaičiaus santykį. Aukščiausias įvertinimas buvo skirtas ir už absolventų įsidarbinamumo rodiklius – iš visų VDU absolventų, beveik 100 proc. įsidarbina per 12 mėnesių nuo studijų baigimo. Įsidarbinamumo kriterijus parodo ne tik stiprų absolventų akademinį pasirengimą, bet ir gebėjimus veiksmingai dirbti komandose, valdyti projektus bei žmogiškuosius išteklius.

Infrastruktūros vertinime VDU gavo aukščiausius balus už universiteto informacinių technologijų ir bibliotekos išteklių prieinamumą. Ataskaitoje pažymima, kad VDU kompiuterių ir kitos kompiuterinės įrangos skaičius, aprūpinimas bevieliu internetu visoje universiteto teritorijoje ir naujausios literatūros ištekliai bibliotekoje maksimaliai atitinka studentų poreikius.

„QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės audite svarbus dėmesys skiriamas universiteto bendruomeniškumui – atsakomybei už reikšmingą veiklą savo vietinėse, regiono bendruomenėse bei indėliui nacionaliniu mastu. VDU gavo aukščiausius balus už regioninį žmogiškojo kapitalo bei aplinkosauginių projektų vystymą.

QS yra pasaulinis karjeros ir švietimo tinklas, organizuojantis didžiausius verslo švietimo renginius pasaulyje. Jo padaliniai yra įsikūrę Londone, Paryžiuje, Singapūre, Šanchajuje, Bostone, Vašingtone, Johanesburge ir Alikantėje. Projektas „QS World MBA Tour“ apsilanko 70 miestų 39 pasaulio šalyse ir suteikia galimybę daugiau nei 50 tūkst. ambicingų MBA kandidatų iš arti susipažinti su aukščiausio lygio verslo mokyklomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »