„VDU moksleivių dienoje“ – rekordinis dalyvių skaičius

Publikuota: 2013 m. sausio 20 d. sekmadienis

Jau ketvirtus metus vykstanti „Moksleivių diena Vytauto Didžiojo universitete“ kiekvienais metais sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Šiandien universitetą užplūdo beveik 1200 moksleivių, jų tėvelių ir mokytojų iš visos Lietuvos.

Padeda rinktis gyvenimo kelią

„Moksleivių dienos“ programoje numatyta gausybė renginių, paskaitų, susitikimų, eksperimentų, tačiau ypatingo populiarumo sulaukė lapkričio mėnesį vykusio renginio „Matuokis profesiją“ tęsinys. Šį kartą jauni žmonės gali pabendrauti su fotografu Romualdu Požerskiu, teisininku Andriumi Būdvyčiu, socialine darbuotoja Dovile Jankūnaite, „CinemaAds“ kino reklamos agentūros direktoriumi Mantvidu Žalėnu, psichologe Aina Adomaityte, verslo konsultante Aušra Pažėraite, LRT televizijos žurnalistu Andriumi Baranovu,  matematiku bei „Omnitel“ klientų lojalumo koordinatoriumi Kęstučiu Jasiulevičiumi bei filologu Stefano M. Lanza. Patarimais, kaip nesuklysti renkantis specialybę, su moksleiviais dalinasi ir organizacijos „Kitas variantas“ lektoriai.

„Domiuosi teise, tačiau dar nesu apsisprendusi dėl savo ateities profesijos. Dalyvavau viename iš anksčiau vykusių „Matuokis profesiją“ susitikimų – buvo labai įdomu, lektorius ne tik pasakojo apie savo darbo subtilybes, bet ir diskutavo su auditorija. Tikiu, kad šiandieninis renginys bus ne mažiau naudingas renkantis savo gyvenimo kelią“, – pasakojo VDU Rasos gimnazijos dešimtokė Gabija Norvaišaitė.

Į „Moksleivių dieną“ susirinkę jaunuoliai minėjo, kad jiems labai aktualu pasikalbėti su dominančių specialybių atstovais bei gauti informacijos apie studijų dalykus „iš pirmųjų lūpų“. Daugelis akcentavo anglų kalbos bendrųjų pasiekimų testą kaip puikią galimybę pasitikrinti žinias, domėjosi užsienio kalbų pristatymais, džiaugėsi galimybe pamatyti VDU bendrabutį bei kitas universiteto erdves.

„Moksleivių dienoje VDU“ tradiciškai šurmuliuoja dešimties fakultetų mugė, kurioje kiekvienas gali pabendrauti su norimo fakulteto atstovais ir sužinoti daugiau apie studijas bei studijų programas. Nuo pat ryto moksleiviai gali susipažinti su dauguma universitete veikiančių kolektyvų ir klubų, Studentų atstovybe, atlikti įvairiausius eksperimentus. Siūlomi universiteto dėstytojų ir kviestinių svečių užsiėmimai bei diskusijos. Moksleiviai turi galimybę atlikti karjeros testą, kuris padeda jaunimui geriau save pažinti ir apsispręsti renkantis profesiją.

Vilioja užsienio kalbų gausa

„Moksleivių dienos“ metu taip pat veikia užsienio kalbų ir kultūrų oazė, kurioje renginio dalyviai gali susipažinti su įvairiomis pasaulio kalbomis ir kultūromis, dalyvauti įvadinėse užsienio kalbų pradžiamokslio pamokėlėse, kurių daugumą veda gimtakalbiai dėstytojai.  Be to, šioje oazėje galima sužinoti  apie tarptautinių mainų galimybes studijuojant Vytauto Didžiojo universitete.

Apsilankiusieji taip pat kviečiami pažinti VDU erdves – šiemet kviečiama iš arčiau apžiūrėti vieną iš universiteto bendrabučių, biblioteką ir jos išteklius, naujai įkurtą universitetinį VDU teatrą.

„Džiaugiamės, kad moksleivių domėjimasis universitetu kiekvienais metais tik didėja. Iš tiesų tai puiki galimybė pajusti universiteto dvasią, sužinoti visas galimybes, kurias turi mūsų studentai bei sudalyvauti daugybėje įdomių veiklų. Mokytojai taip pat nenuobodžiauja – jiems vyksta specialūs seminarai“, – pasakojo VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »