„VDU moksleivių dienoje“ – rekordinis dalyvių skaičius

Publikuota: 2013 m. sausio 20 d. sekmadienis

Jau ketvirtus metus vykstanti „Moksleivių diena Vytauto Didžiojo universitete“ kiekvienais metais sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Šiandien universitetą užplūdo beveik 1200 moksleivių, jų tėvelių ir mokytojų iš visos Lietuvos.

Padeda rinktis gyvenimo kelią

„Moksleivių dienos“ programoje numatyta gausybė renginių, paskaitų, susitikimų, eksperimentų, tačiau ypatingo populiarumo sulaukė lapkričio mėnesį vykusio renginio „Matuokis profesiją“ tęsinys. Šį kartą jauni žmonės gali pabendrauti su fotografu Romualdu Požerskiu, teisininku Andriumi Būdvyčiu, socialine darbuotoja Dovile Jankūnaite, „CinemaAds“ kino reklamos agentūros direktoriumi Mantvidu Žalėnu, psichologe Aina Adomaityte, verslo konsultante Aušra Pažėraite, LRT televizijos žurnalistu Andriumi Baranovu,  matematiku bei „Omnitel“ klientų lojalumo koordinatoriumi Kęstučiu Jasiulevičiumi bei filologu Stefano M. Lanza. Patarimais, kaip nesuklysti renkantis specialybę, su moksleiviais dalinasi ir organizacijos „Kitas variantas“ lektoriai.

„Domiuosi teise, tačiau dar nesu apsisprendusi dėl savo ateities profesijos. Dalyvavau viename iš anksčiau vykusių „Matuokis profesiją“ susitikimų – buvo labai įdomu, lektorius ne tik pasakojo apie savo darbo subtilybes, bet ir diskutavo su auditorija. Tikiu, kad šiandieninis renginys bus ne mažiau naudingas renkantis savo gyvenimo kelią“, – pasakojo VDU Rasos gimnazijos dešimtokė Gabija Norvaišaitė.

Į „Moksleivių dieną“ susirinkę jaunuoliai minėjo, kad jiems labai aktualu pasikalbėti su dominančių specialybių atstovais bei gauti informacijos apie studijų dalykus „iš pirmųjų lūpų“. Daugelis akcentavo anglų kalbos bendrųjų pasiekimų testą kaip puikią galimybę pasitikrinti žinias, domėjosi užsienio kalbų pristatymais, džiaugėsi galimybe pamatyti VDU bendrabutį bei kitas universiteto erdves.

„Moksleivių dienoje VDU“ tradiciškai šurmuliuoja dešimties fakultetų mugė, kurioje kiekvienas gali pabendrauti su norimo fakulteto atstovais ir sužinoti daugiau apie studijas bei studijų programas. Nuo pat ryto moksleiviai gali susipažinti su dauguma universitete veikiančių kolektyvų ir klubų, Studentų atstovybe, atlikti įvairiausius eksperimentus. Siūlomi universiteto dėstytojų ir kviestinių svečių užsiėmimai bei diskusijos. Moksleiviai turi galimybę atlikti karjeros testą, kuris padeda jaunimui geriau save pažinti ir apsispręsti renkantis profesiją.

Vilioja užsienio kalbų gausa

„Moksleivių dienos“ metu taip pat veikia užsienio kalbų ir kultūrų oazė, kurioje renginio dalyviai gali susipažinti su įvairiomis pasaulio kalbomis ir kultūromis, dalyvauti įvadinėse užsienio kalbų pradžiamokslio pamokėlėse, kurių daugumą veda gimtakalbiai dėstytojai.  Be to, šioje oazėje galima sužinoti  apie tarptautinių mainų galimybes studijuojant Vytauto Didžiojo universitete.

Apsilankiusieji taip pat kviečiami pažinti VDU erdves – šiemet kviečiama iš arčiau apžiūrėti vieną iš universiteto bendrabučių, biblioteką ir jos išteklius, naujai įkurtą universitetinį VDU teatrą.

„Džiaugiamės, kad moksleivių domėjimasis universitetu kiekvienais metais tik didėja. Iš tiesų tai puiki galimybė pajusti universiteto dvasią, sužinoti visas galimybes, kurias turi mūsų studentai bei sudalyvauti daugybėje įdomių veiklų. Mokytojai taip pat nenuobodžiauja – jiems vyksta specialūs seminarai“, – pasakojo VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »