VDU pasirenka studentai iš vis įvairesnių šalių

Publikuota: 2013 m. vasario 2 d. šeštadienis

Prieš prasidedant 2012–2013 m. m. pavasario semestrui, Tarptautinių ryšių tarnyba ir VDU mentoriai pasitinka iš užsienio atvykstančius studentus. Orientacinės savaitės metu jie susipažįsta su universiteto erdvėmis bei pačiu miestu, dalyvauja informaciniuose seminaruose, susitikimuose su fakultetais, paskaitose apie Lietuvą bei VDU.

Universitetas tampa vis patrauklesnis studentams iš Rytų Azijos – per keletą metų, iš ten atvykstančiųjų skaičius išaugo nuo 6 iki 30 studentų per metus. Aiškindami savo pasirinkimą studijuoti VDU, studentai iš Japonijos, P. Korėjos, Kinijos, Kazachstano pirmiausia mini pačią Lietuvą, jos egzotišką grožį, kitokią kultūrą. Kai kurie vardija čia studijavusių draugų atsiliepimus apie VDU liberalią dvasią, galimybę diskutuoti su dėstytojais įvairiomis temomis, atvirai reikšti mintis.

Kaip įprasta, šį semestrą daugiausia „LLP/Erasmus“ studentų atvyko į VDU iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos. Jie taip pat vis dažniau mini, kad pasirinkimą nulėmė teigiami VDU studijavusių draugų atsiliepimai apie interaktyvias paskaitas, atvirą dėstytojų bendravimą su studentais, draugišką atmosferą universitete. Užsienio studentai itin vertina VDU mentorių pagalbą vos tik atvykus bei viso semestro metu.

Šiuo metu VDU studijuoja studentai iš 47 pasaulio šalių.

Studijas VDU kasmet pasirenka studentai iš vis įvairesnių pasaulio valstybių. Universitete studijuoja ir praktiką atlieka svečiai ne tik iš tolimų šalių – Venesuelos, JAV, Australijos, Nigerijos, Pakistano, Afganistano, Gruzijos – bet ir iš kaimyninių: Lenkijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Estijos, Slovakijos, Slovėnijos.

Šią kultūrinę ir geografinę įvairovę, kuriai atstovauja VDU užsienio studentai, galima artimiau pažinti kultūriniuose ketvirtadienio vakaruose „Cultural Nights“. Jų metu VDU bendruomenės nariams bei svečiams užsienio studentai pristato savo šalių kultūrą, tradicijas, muziką bei kulinarines įdomybes. 2011 m. rudenį prasidėjusio projekto renginiai vyks ir 2013 m. pavasario semestro metu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »