VDU pasirenka studentai iš vis įvairesnių šalių

Publikuota: 2013 m. vasario 2 d. šeštadienis

Prieš prasidedant 2012–2013 m. m. pavasario semestrui, Tarptautinių ryšių tarnyba ir VDU mentoriai pasitinka iš užsienio atvykstančius studentus. Orientacinės savaitės metu jie susipažįsta su universiteto erdvėmis bei pačiu miestu, dalyvauja informaciniuose seminaruose, susitikimuose su fakultetais, paskaitose apie Lietuvą bei VDU.

Universitetas tampa vis patrauklesnis studentams iš Rytų Azijos – per keletą metų, iš ten atvykstančiųjų skaičius išaugo nuo 6 iki 30 studentų per metus. Aiškindami savo pasirinkimą studijuoti VDU, studentai iš Japonijos, P. Korėjos, Kinijos, Kazachstano pirmiausia mini pačią Lietuvą, jos egzotišką grožį, kitokią kultūrą. Kai kurie vardija čia studijavusių draugų atsiliepimus apie VDU liberalią dvasią, galimybę diskutuoti su dėstytojais įvairiomis temomis, atvirai reikšti mintis.

Kaip įprasta, šį semestrą daugiausia „LLP/Erasmus“ studentų atvyko į VDU iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos. Jie taip pat vis dažniau mini, kad pasirinkimą nulėmė teigiami VDU studijavusių draugų atsiliepimai apie interaktyvias paskaitas, atvirą dėstytojų bendravimą su studentais, draugišką atmosferą universitete. Užsienio studentai itin vertina VDU mentorių pagalbą vos tik atvykus bei viso semestro metu.

Šiuo metu VDU studijuoja studentai iš 47 pasaulio šalių.

Studijas VDU kasmet pasirenka studentai iš vis įvairesnių pasaulio valstybių. Universitete studijuoja ir praktiką atlieka svečiai ne tik iš tolimų šalių – Venesuelos, JAV, Australijos, Nigerijos, Pakistano, Afganistano, Gruzijos – bet ir iš kaimyninių: Lenkijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Estijos, Slovakijos, Slovėnijos.

Šią kultūrinę ir geografinę įvairovę, kuriai atstovauja VDU užsienio studentai, galima artimiau pažinti kultūriniuose ketvirtadienio vakaruose „Cultural Nights“. Jų metu VDU bendruomenės nariams bei svečiams užsienio studentai pristato savo šalių kultūrą, tradicijas, muziką bei kulinarines įdomybes. 2011 m. rudenį prasidėjusio projekto renginiai vyks ir 2013 m. pavasario semestro metu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »