VDU prisideda sprendžiant virtualaus mobilumo problemas

Publikuota: 2013 m. balandžio 5 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universitetas, 2010 m. pirmasis Lietuvoje pradėjęs „LLP/Erasmus“ virtualaus mobilumo sesijas, toliau tęsia veiklas šioje srityje. Šiuo metu universitetas dalyvauja dviejuose virtualaus mobilumo projektuose, kurių tikslas – spręsti problemas, iškylančias organizuojant virtualius mainus.

Pasak projekto organizatorių, virtualaus mobilumo nauda aukštosioms mokykloms nekelia abejonių, nes tokio pobūdžio mokymasis padidina mainus tarp dalyvių, kurie fiziškai neturi galimybių pasinaudoti tokiomis programomis dėl socialinių, ekonominių, organizacinių ar kitų priežasčių. Kita vertus, egzistuoja daug kliūčių ir iššūkių, su kuriais susidurtų aukštosios mokyklos, organizuodamos virtualius mainus.

„Pirmiausia tai – organizaciniai klausimai: susitarimai tarp universitetų, studentų bei dėstytojų registracija, kreditų pripažinimas bei panašios problemomis. Taip pat labai svarbu įvertinti technologinius standartus, kurie sudarytų sąlygas atvirų išteklių prieinamumui ir naudojimui tarp aukštųjų mokyklų“, – pasakojo VDU Inovatyvių studijų centro direktorė doc. dr. Airina Volungevičienė.

Šiuo metu VDU prisideda prie virtualaus mobilumo veiklų skatinimo dalyvaudamas dviejuose virtualaus mobilumo projektuose: „VMCOLAB – Bendros Europos erdvės virtualaus mobilumo integravimui į aukštojo mokslo inovacijų ir modernizavimo strategijas sukūrimas“ ir „UBIcamp: Integruotas virtualaus mobilumo problemų sprendimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Lietuvis profesorius – įtakingiausių pasaulio mokslininkų sąraše

Į daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingą pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos technologijos ir vadybos katedros profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas. skaityti »

Vilniaus universiteto vertimo raštu magistrantūros programai suteiktas kokybės ženklas

Europos Komisija paskelbė universitetų programas, kurioms suteiktas Europos vertimo raštu magistrantūros programos kokybės ženklas. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto vertimo raštu magistrantūros programa. skaityti »

Lietuvoje VGTU pirmauja pagal vizituojančių dėstytojų skaičių

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet tapo vienu universitetų, į kurį atkeliauja daugiausiai užsienio dėstytojų. skaityti »

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti daugiau prevencinių programų

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti ir įgyvendinti dar keturias naujas akredituotas prevencines programas. skaityti »

J. Banys: nauji trijų VU fakultetų pastatai galėtų iškilti jau 2017-ųjų rudenį

Nauji Vilniaus universiteto (VU) Chemijos, Matematikos ir informatikos bei Medicinos fakultetų pastatai galėtų būti pastatyti jau 2017-ųjų rudenį. skaityti »

Mokykloms – nauja kompiuterinė įranga

Naujus mokslo metus 93 Lietuvos mokyklos pradės su nauja mobilia kompiuterine įranga. Kompiuteriams nupirkti buvo skirta beveik 4 mln. litų. skaityti »

Vilniaus universitetui mokslinę pažangą padeda užtikrinti ir modernėjanti infrastruktūra

Vilniaus universitetas prieš trejus metus pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Vilniaus universiteto filologijos, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimas“. skaityti »

Stiprinamas informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas mokyklose

Švietimo ir mokslo ministras patvirtino Informacinių ir komunikacinių technologijų diegimo į bendrąjį ugdymą ir profesinį mokymą 2014–2016 metų veiksmų planą. skaityti »

Studentai kviečiami dalyvauti magistro darbų konkurse

Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. skaityti »

Tobulinti skaitmeninę kompetenciją panoro 900 mokytojų iš 220 mokyklų

Apie 900 mokytojų ir direktorių iš 220 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų prašo juos išmokyti taikyti naujas technologijas pamokose – ką tik baigėsi paraiškų priėmimas į nemokamus skaitmeninius mokymus pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »