VDU prisideda sprendžiant virtualaus mobilumo problemas

Publikuota: 2013 m. balandžio 5 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universitetas, 2010 m. pirmasis Lietuvoje pradėjęs „LLP/Erasmus“ virtualaus mobilumo sesijas, toliau tęsia veiklas šioje srityje. Šiuo metu universitetas dalyvauja dviejuose virtualaus mobilumo projektuose, kurių tikslas – spręsti problemas, iškylančias organizuojant virtualius mainus.

Pasak projekto organizatorių, virtualaus mobilumo nauda aukštosioms mokykloms nekelia abejonių, nes tokio pobūdžio mokymasis padidina mainus tarp dalyvių, kurie fiziškai neturi galimybių pasinaudoti tokiomis programomis dėl socialinių, ekonominių, organizacinių ar kitų priežasčių. Kita vertus, egzistuoja daug kliūčių ir iššūkių, su kuriais susidurtų aukštosios mokyklos, organizuodamos virtualius mainus.

„Pirmiausia tai – organizaciniai klausimai: susitarimai tarp universitetų, studentų bei dėstytojų registracija, kreditų pripažinimas bei panašios problemomis. Taip pat labai svarbu įvertinti technologinius standartus, kurie sudarytų sąlygas atvirų išteklių prieinamumui ir naudojimui tarp aukštųjų mokyklų“, – pasakojo VDU Inovatyvių studijų centro direktorė doc. dr. Airina Volungevičienė.

Šiuo metu VDU prisideda prie virtualaus mobilumo veiklų skatinimo dalyvaudamas dviejuose virtualaus mobilumo projektuose: „VMCOLAB – Bendros Europos erdvės virtualaus mobilumo integravimui į aukštojo mokslo inovacijų ir modernizavimo strategijas sukūrimas“ ir „UBIcamp: Integruotas virtualaus mobilumo problemų sprendimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »