VDU vėl kviečia moksleivius „matuotis“ profesiją

Publikuota: 2012 m. spalio 15 d. pirmadienis

Lapkričio 16 d. 10 val. VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28, IV a.) vėl vyks renginys moksleiviams „Matuokis profesiją“. Tai – unikali galimybė susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis internetu.

Kasmet vis daugiau moksleivių užduoda sau klausimą: „Kokią specialybę rinktis?“. Sunku atsakyti nežinant, kokių asmeninių savybių bei įgūdžių reikia, norint tapti konkrečios srities specialistu. Siekdami palengvinti moksleivių apsisprendimą, VDU ir organizacija „Kitas variantas“ jau antrus metus iš eilės visus mąstančius apie savo ateitį kviečia į renginį „Matuokis profesiją“.

Lapkričio 16-ąją moksleiviai galės susitikti su universiteto absolventais, kurie dalinsis vertinga patirtimi, papasakos apie savo darbo dieną bei atsakys į rūpimus klausimus. Savo sėkmės istorijas pristatys reklamos, politikos, viešųjų ryšių, finansų, verslo, teisės, biologijos-genetikos, sociologijos sričių profesionalai. Be to, kaip ir pernai, „Kito varianto“ lektoriai padės išsikelti svarbiausius klausimus ir įvertinti savo norus bei gebėjimus prieš pasirenkant labiausiai tinkančią specialybę.

„Pernai pirmą kartą organizuodami renginį įsitikinome jo reikalingumu ir naudingumu moksleiviams. Dėl itin didelio susidomėjimo, išankstinę registraciją teko nutraukti likus savaitei iki renginio, nes visos vietos auditorijose buvo užimtos – sulaukta daugiau kaip 600 moksleivių“, – pernykščio renginio įspūdžiais dalijosi VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. Pasak jos, šiemet moksleiviai galės susitikti su net 19 savo srities specialistų, kurių pasakojimai padės jauniesiems dalyviams atsakyti į klausimą „Kuo aš noriu būti užaugęs“.

Organizacijos „Kitas variantas“ projektų vadovės Kristinos Norkevičienės teigimu, panašūs projektai moksleiviams labai reikalingi kaip būdas patikrinti savo pasirinkimą, kad vėliau netektų gailėtis: „Moksleiviai galės pamatyti, kaip iš tiesų dirba ir ką veikia jų pasirinktų profesijų atstovai. Galbūt susitikimas su profesionalais vieniems moksleiviams padės suprasti, kad jie klaidingai įsivaizdavo savo pasirinktos profesijos darbą, o kiti, priešingai, pagilinę žinias sau dar kartą patvirtins savo pasirinkimą“, – sakė K. Norkevičienė.

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »