VDU vėl kviečia moksleivius „matuotis“ profesiją

Publikuota: 2012 m. spalio 15 d. pirmadienis

Lapkričio 16 d. 10 val. VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28, IV a.) vėl vyks renginys moksleiviams „Matuokis profesiją“. Tai – unikali galimybė susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis internetu.

Kasmet vis daugiau moksleivių užduoda sau klausimą: „Kokią specialybę rinktis?“. Sunku atsakyti nežinant, kokių asmeninių savybių bei įgūdžių reikia, norint tapti konkrečios srities specialistu. Siekdami palengvinti moksleivių apsisprendimą, VDU ir organizacija „Kitas variantas“ jau antrus metus iš eilės visus mąstančius apie savo ateitį kviečia į renginį „Matuokis profesiją“.

Lapkričio 16-ąją moksleiviai galės susitikti su universiteto absolventais, kurie dalinsis vertinga patirtimi, papasakos apie savo darbo dieną bei atsakys į rūpimus klausimus. Savo sėkmės istorijas pristatys reklamos, politikos, viešųjų ryšių, finansų, verslo, teisės, biologijos-genetikos, sociologijos sričių profesionalai. Be to, kaip ir pernai, „Kito varianto“ lektoriai padės išsikelti svarbiausius klausimus ir įvertinti savo norus bei gebėjimus prieš pasirenkant labiausiai tinkančią specialybę.

„Pernai pirmą kartą organizuodami renginį įsitikinome jo reikalingumu ir naudingumu moksleiviams. Dėl itin didelio susidomėjimo, išankstinę registraciją teko nutraukti likus savaitei iki renginio, nes visos vietos auditorijose buvo užimtos – sulaukta daugiau kaip 600 moksleivių“, – pernykščio renginio įspūdžiais dalijosi VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. Pasak jos, šiemet moksleiviai galės susitikti su net 19 savo srities specialistų, kurių pasakojimai padės jauniesiems dalyviams atsakyti į klausimą „Kuo aš noriu būti užaugęs“.

Organizacijos „Kitas variantas“ projektų vadovės Kristinos Norkevičienės teigimu, panašūs projektai moksleiviams labai reikalingi kaip būdas patikrinti savo pasirinkimą, kad vėliau netektų gailėtis: „Moksleiviai galės pamatyti, kaip iš tiesų dirba ir ką veikia jų pasirinktų profesijų atstovai. Galbūt susitikimas su profesionalais vieniems moksleiviams padės suprasti, kad jie klaidingai įsivaizdavo savo pasirinktos profesijos darbą, o kiti, priešingai, pagilinę žinias sau dar kartą patvirtins savo pasirinkimą“, – sakė K. Norkevičienė.

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »