VDU vėl kviečia moksleivius „matuotis“ profesiją

Publikuota: 2012 m. spalio 15 d. pirmadienis

Lapkričio 16 d. 10 val. VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28, IV a.) vėl vyks renginys moksleiviams „Matuokis profesiją“. Tai – unikali galimybė susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis internetu.

Kasmet vis daugiau moksleivių užduoda sau klausimą: „Kokią specialybę rinktis?“. Sunku atsakyti nežinant, kokių asmeninių savybių bei įgūdžių reikia, norint tapti konkrečios srities specialistu. Siekdami palengvinti moksleivių apsisprendimą, VDU ir organizacija „Kitas variantas“ jau antrus metus iš eilės visus mąstančius apie savo ateitį kviečia į renginį „Matuokis profesiją“.

Lapkričio 16-ąją moksleiviai galės susitikti su universiteto absolventais, kurie dalinsis vertinga patirtimi, papasakos apie savo darbo dieną bei atsakys į rūpimus klausimus. Savo sėkmės istorijas pristatys reklamos, politikos, viešųjų ryšių, finansų, verslo, teisės, biologijos-genetikos, sociologijos sričių profesionalai. Be to, kaip ir pernai, „Kito varianto“ lektoriai padės išsikelti svarbiausius klausimus ir įvertinti savo norus bei gebėjimus prieš pasirenkant labiausiai tinkančią specialybę.

„Pernai pirmą kartą organizuodami renginį įsitikinome jo reikalingumu ir naudingumu moksleiviams. Dėl itin didelio susidomėjimo, išankstinę registraciją teko nutraukti likus savaitei iki renginio, nes visos vietos auditorijose buvo užimtos – sulaukta daugiau kaip 600 moksleivių“, – pernykščio renginio įspūdžiais dalijosi VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. Pasak jos, šiemet moksleiviai galės susitikti su net 19 savo srities specialistų, kurių pasakojimai padės jauniesiems dalyviams atsakyti į klausimą „Kuo aš noriu būti užaugęs“.

Organizacijos „Kitas variantas“ projektų vadovės Kristinos Norkevičienės teigimu, panašūs projektai moksleiviams labai reikalingi kaip būdas patikrinti savo pasirinkimą, kad vėliau netektų gailėtis: „Moksleiviai galės pamatyti, kaip iš tiesų dirba ir ką veikia jų pasirinktų profesijų atstovai. Galbūt susitikimas su profesionalais vieniems moksleiviams padės suprasti, kad jie klaidingai įsivaizdavo savo pasirinktos profesijos darbą, o kiti, priešingai, pagilinę žinias sau dar kartą patvirtins savo pasirinkimą“, – sakė K. Norkevičienė.

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »