VDU vėl kviečia moksleivius „matuotis“ profesiją

Publikuota: 2012 m. spalio 15 d. pirmadienis

Lapkričio 16 d. 10 val. VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28, IV a.) vėl vyks renginys moksleiviams „Matuokis profesiją“. Tai – unikali galimybė susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis internetu.

Kasmet vis daugiau moksleivių užduoda sau klausimą: „Kokią specialybę rinktis?“. Sunku atsakyti nežinant, kokių asmeninių savybių bei įgūdžių reikia, norint tapti konkrečios srities specialistu. Siekdami palengvinti moksleivių apsisprendimą, VDU ir organizacija „Kitas variantas“ jau antrus metus iš eilės visus mąstančius apie savo ateitį kviečia į renginį „Matuokis profesiją“.

Lapkričio 16-ąją moksleiviai galės susitikti su universiteto absolventais, kurie dalinsis vertinga patirtimi, papasakos apie savo darbo dieną bei atsakys į rūpimus klausimus. Savo sėkmės istorijas pristatys reklamos, politikos, viešųjų ryšių, finansų, verslo, teisės, biologijos-genetikos, sociologijos sričių profesionalai. Be to, kaip ir pernai, „Kito varianto“ lektoriai padės išsikelti svarbiausius klausimus ir įvertinti savo norus bei gebėjimus prieš pasirenkant labiausiai tinkančią specialybę.

„Pernai pirmą kartą organizuodami renginį įsitikinome jo reikalingumu ir naudingumu moksleiviams. Dėl itin didelio susidomėjimo, išankstinę registraciją teko nutraukti likus savaitei iki renginio, nes visos vietos auditorijose buvo užimtos – sulaukta daugiau kaip 600 moksleivių“, – pernykščio renginio įspūdžiais dalijosi VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. Pasak jos, šiemet moksleiviai galės susitikti su net 19 savo srities specialistų, kurių pasakojimai padės jauniesiems dalyviams atsakyti į klausimą „Kuo aš noriu būti užaugęs“.

Organizacijos „Kitas variantas“ projektų vadovės Kristinos Norkevičienės teigimu, panašūs projektai moksleiviams labai reikalingi kaip būdas patikrinti savo pasirinkimą, kad vėliau netektų gailėtis: „Moksleiviai galės pamatyti, kaip iš tiesų dirba ir ką veikia jų pasirinktų profesijų atstovai. Galbūt susitikimas su profesionalais vieniems moksleiviams padės suprasti, kad jie klaidingai įsivaizdavo savo pasirinktos profesijos darbą, o kiti, priešingai, pagilinę žinias sau dar kartą patvirtins savo pasirinkimą“, – sakė K. Norkevičienė.

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »