VGTU įgyvendintas projektas laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 25 d. sekmadienis

Lapkričio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vykdomas projektas „Statybos ir nekilnojamo turto specialistų imitacinio mokymo centro kūrimas“ laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“. Ją universiteto projektui skyrė Europos socialinis fondas, geriausio 2012 metais Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto konkurse.

VGTU vykdydamas šį projektą sukūrė sistemą, kuria galima nustatyti studentų žinių lygį be egzamino, panaudojant biometrines (akies vyzdžio ir balso analizės) ir intelektines technologijas. Tradiciškai biometrika naudojama žmogui identifikuoti pagal fiziologinę arba elgsenos charakteristiką. VGTU mokslininkai panaudojo šias technologijas egzaminuojamų studentų psichologinės ir emocinės būsenos analizei, kurios rezultatai leidžia įvertinti žmogaus žinių lygį. Projektas buvo skirtas šiai nominacijai, dėl savo inovatyvumo pasaulio mastu.

Projekto metu taip pat buvo sukurta intelektinė praktinio mokymo sistema, skirta statybos ir nekilnojamo turto specialistams, kuriems trūksta praktinių specialybės žinių. Vykdant projektą buvo bendradarbiaujama su Lietuvos nekilnojamo turto plėtros ir kitų asociacijų specialistais, todėl studijų medžiagoje pateikti aktualūs praktiniais pavyzdžiai su paaiškinimais. Darbui vadovavo VGTU prof. habil. dr. Artūras Kaklauskas.

Įgyvendinus projektą buvo sudarytos sąlygos taikyti personalizuotą mokymą įgyvendinant studijų procesą: besimokantieji gali siekti skirtingų tikslų, aktyviai dalyvauti sudarant jo modulio turinį ir kt.

Konkursui pateikti projektai buvo įvertinti „Inovatyvios idėjos“, „Sėkmingos partnerystės“, „Veiksmingo įnašo bendruomenei ar regionui“ bei „Projekto dalyvio svajonės įgyvendinimo“ nominacijomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »