VGTU įgyvendintas projektas laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 25 d. sekmadienis

Lapkričio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vykdomas projektas „Statybos ir nekilnojamo turto specialistų imitacinio mokymo centro kūrimas“ laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“. Ją universiteto projektui skyrė Europos socialinis fondas, geriausio 2012 metais Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto konkurse.

VGTU vykdydamas šį projektą sukūrė sistemą, kuria galima nustatyti studentų žinių lygį be egzamino, panaudojant biometrines (akies vyzdžio ir balso analizės) ir intelektines technologijas. Tradiciškai biometrika naudojama žmogui identifikuoti pagal fiziologinę arba elgsenos charakteristiką. VGTU mokslininkai panaudojo šias technologijas egzaminuojamų studentų psichologinės ir emocinės būsenos analizei, kurios rezultatai leidžia įvertinti žmogaus žinių lygį. Projektas buvo skirtas šiai nominacijai, dėl savo inovatyvumo pasaulio mastu.

Projekto metu taip pat buvo sukurta intelektinė praktinio mokymo sistema, skirta statybos ir nekilnojamo turto specialistams, kuriems trūksta praktinių specialybės žinių. Vykdant projektą buvo bendradarbiaujama su Lietuvos nekilnojamo turto plėtros ir kitų asociacijų specialistais, todėl studijų medžiagoje pateikti aktualūs praktiniais pavyzdžiai su paaiškinimais. Darbui vadovavo VGTU prof. habil. dr. Artūras Kaklauskas.

Įgyvendinus projektą buvo sudarytos sąlygos taikyti personalizuotą mokymą įgyvendinant studijų procesą: besimokantieji gali siekti skirtingų tikslų, aktyviai dalyvauti sudarant jo modulio turinį ir kt.

Konkursui pateikti projektai buvo įvertinti „Inovatyvios idėjos“, „Sėkmingos partnerystės“, „Veiksmingo įnašo bendruomenei ar regionui“ bei „Projekto dalyvio svajonės įgyvendinimo“ nominacijomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »