VGTU įgyvendintas projektas laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 25 d. sekmadienis

Lapkričio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vykdomas projektas „Statybos ir nekilnojamo turto specialistų imitacinio mokymo centro kūrimas“ laimėjo „Inovatyvios idėjos nominaciją“. Ją universiteto projektui skyrė Europos socialinis fondas, geriausio 2012 metais Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto konkurse.

VGTU vykdydamas šį projektą sukūrė sistemą, kuria galima nustatyti studentų žinių lygį be egzamino, panaudojant biometrines (akies vyzdžio ir balso analizės) ir intelektines technologijas. Tradiciškai biometrika naudojama žmogui identifikuoti pagal fiziologinę arba elgsenos charakteristiką. VGTU mokslininkai panaudojo šias technologijas egzaminuojamų studentų psichologinės ir emocinės būsenos analizei, kurios rezultatai leidžia įvertinti žmogaus žinių lygį. Projektas buvo skirtas šiai nominacijai, dėl savo inovatyvumo pasaulio mastu.

Projekto metu taip pat buvo sukurta intelektinė praktinio mokymo sistema, skirta statybos ir nekilnojamo turto specialistams, kuriems trūksta praktinių specialybės žinių. Vykdant projektą buvo bendradarbiaujama su Lietuvos nekilnojamo turto plėtros ir kitų asociacijų specialistais, todėl studijų medžiagoje pateikti aktualūs praktiniais pavyzdžiai su paaiškinimais. Darbui vadovavo VGTU prof. habil. dr. Artūras Kaklauskas.

Įgyvendinus projektą buvo sudarytos sąlygos taikyti personalizuotą mokymą įgyvendinant studijų procesą: besimokantieji gali siekti skirtingų tikslų, aktyviai dalyvauti sudarant jo modulio turinį ir kt.

Konkursui pateikti projektai buvo įvertinti „Inovatyvios idėjos“, „Sėkmingos partnerystės“, „Veiksmingo įnašo bendruomenei ar regionui“ bei „Projekto dalyvio svajonės įgyvendinimo“ nominacijomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams – naujos perspektyvos pasaulinėse rinkose

Lietuva jungiasi į Europos molekulinės biologijos mokslo tinklą, vienijantį gyvybės mokslininkų bendruomenę. skaityti »

MRU vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas

Lapkričio 27 d., 17.30–19.00 val., Mykolo Romerio universitete (I-414 auditorijoje) vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas skaityti »

Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija). skaityti »

Programuoti galima išmokti ir žaidžiant

Programavimo įgūdžiai padės ne tik ateities karjeroje, bet ir išmokins spręsti problemas, logiškai mąstyti. Tiesa, programavimo pagrindų nebūtina mokytis sudėtingai – vaikai su jais gali susipažinti ir žaisdami mėgstamus žaidimus. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ES Tarybos posėdyje diskutavo apie migrantų integraciją

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pirmadienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos posėdyje tema „Švietimas ir migracija. Neseniai atvykusių migrantų ir migrantų kilmės asmenų integravimo strategijos“. skaityti »

Gyventojams vertingiausia investicija – išsilavinimas ir žinios

Gyventojai labiausiai vertina investicijas į švietimą ir išsilavinimą, atskleidė Klaipėdoje ir Vilniuje atliktos gatvės apklausos. Daugiau kaip pusė (58 proc.) iš 100 apklaustųjų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, teigė, kad švietimas ir mokslas yra prioritetas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose

Dvi fizikos mokytojos lapkričio 9–20 dienomis dalyvavo Japonijoje, Tokai mieste, Japonijos branduolinės energetikos agentūros organizuotame tarptautiniame seminare, skirtame moksleivių edukacijai apie radiaciją. skaityti »

Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. skaityti »

Bitkoinų stabilumą saugo ne įstatymai, o matematika

Jeigu bandytume suprasti, kaip veikia kriptografinė bitkoinų valiuta, pradėję nuo techninių detalių, iškart pasimestume. Tad pabandykime pažvelgti į atsiskaitymų šia valiuta sistemą tarsi iš paukščio skrydžio daug ką supaprastindami ir palygindami su atsiskaitymais tikrais pinigais. skaityti »

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams. skaityti »