VGTU įteikė neformaliąsias kompetencijas įteisinančius pažymėjimus

Publikuota: 2014 m. gegužės 27 d. antradienis

Lietuvos aukštosios mokyklos, puoselėdamos mokymosi visą gyvenimą idėją, siūlo galimybę patikrinti ir pripažinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – vienas pirmųjų universitetų, fizinių ir technologijos mokslų srityje įteikęs pažymėjimus už žinias, įgytas darbe ar mokantis savarankiškai.

Įteisinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas trijuose studijų dalykuose galima nemokamai ir tai trunka maždaug pusę metų. Kompetencijas patvirtinančius pažymėjimus gali gauti ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą turintys specialistai, savo srityje dirbantys ne mažiau kaip trejetą metų. Kiekvienas kandidatas privalo įrodyti nustatytą studijų dalyko žinių ir kompetencijų lygį.

„Kompetencijų pripažinimo galimybė yra itin svarbi aukštojo išsilavinimo neturintiems, tačiau ilgą darbo patirtį įvairiose srityse sukaupusiems specialistams. Suteikiamas pažymėjimas gali praversti siekiant karjeros ir geresnių darbo sąlygų bei tęsiant studijas – stojant į universitetus būtų užskaitomi tam tikrų studijų dalykų kreditai. Džiaugiamės, jog esame vieni pirmųjų, galinčių įteikti pažymėjimus fizinių ir technologijos mokslų srityje “, - sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Prašymus pažymėjimams gauti pateikė aštuoni kandidatai. Jie registravosi internetu, rengė kompetencijų aplanką, konsultavosi su ekspertais. Septynių kandidatų žinios, įgytos profesinės veiklos metu, įvertintos teigiamai ir pripažintos.

Įgūdžius iš praktinės veiklos gavusiems kandidatams išduoti pažymėjimai, patvirtinantys jų sugebėjimus:  4 kandidatai gavo Darnios gyvenamosios aplinkos dalyko pažymėjimą Bendrosios inžinerijos studijų kryptyje, 2 kandidatai – Teorinės elektrotechnikos dalyko kompetencijų patvirtinimą Elektronikos ir elektros inžinerijos studijų kryptyje, Informacinių technologijų paslaugų valdymo dalyko pažymėjimas (Informatikos inžinerijos studijų kryptis) įteiktas 1 kandidatui.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, neformalių kompetencijų pripažinimo ir įvertinimo paslaugą turėtų teikti 33 Lietuvos aukštosios mokyklos. Vertindamos ir išduodamos pažymėjimus, jos didina Lietuvos aukštojo mokslo studijų sistemos prieinamumą ir lankstumą.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »