VGTU įteikė neformaliąsias kompetencijas įteisinančius pažymėjimus

Publikuota: 2014 m. gegužės 27 d. antradienis

Lietuvos aukštosios mokyklos, puoselėdamos mokymosi visą gyvenimą idėją, siūlo galimybę patikrinti ir pripažinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – vienas pirmųjų universitetų, fizinių ir technologijos mokslų srityje įteikęs pažymėjimus už žinias, įgytas darbe ar mokantis savarankiškai.

Įteisinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas trijuose studijų dalykuose galima nemokamai ir tai trunka maždaug pusę metų. Kompetencijas patvirtinančius pažymėjimus gali gauti ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą turintys specialistai, savo srityje dirbantys ne mažiau kaip trejetą metų. Kiekvienas kandidatas privalo įrodyti nustatytą studijų dalyko žinių ir kompetencijų lygį.

„Kompetencijų pripažinimo galimybė yra itin svarbi aukštojo išsilavinimo neturintiems, tačiau ilgą darbo patirtį įvairiose srityse sukaupusiems specialistams. Suteikiamas pažymėjimas gali praversti siekiant karjeros ir geresnių darbo sąlygų bei tęsiant studijas – stojant į universitetus būtų užskaitomi tam tikrų studijų dalykų kreditai. Džiaugiamės, jog esame vieni pirmųjų, galinčių įteikti pažymėjimus fizinių ir technologijos mokslų srityje “, - sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Prašymus pažymėjimams gauti pateikė aštuoni kandidatai. Jie registravosi internetu, rengė kompetencijų aplanką, konsultavosi su ekspertais. Septynių kandidatų žinios, įgytos profesinės veiklos metu, įvertintos teigiamai ir pripažintos.

Įgūdžius iš praktinės veiklos gavusiems kandidatams išduoti pažymėjimai, patvirtinantys jų sugebėjimus:  4 kandidatai gavo Darnios gyvenamosios aplinkos dalyko pažymėjimą Bendrosios inžinerijos studijų kryptyje, 2 kandidatai – Teorinės elektrotechnikos dalyko kompetencijų patvirtinimą Elektronikos ir elektros inžinerijos studijų kryptyje, Informacinių technologijų paslaugų valdymo dalyko pažymėjimas (Informatikos inžinerijos studijų kryptis) įteiktas 1 kandidatui.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, neformalių kompetencijų pripažinimo ir įvertinimo paslaugą turėtų teikti 33 Lietuvos aukštosios mokyklos. Vertindamos ir išduodamos pažymėjimus, jos didina Lietuvos aukštojo mokslo studijų sistemos prieinamumą ir lankstumą.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »