VGTU įteikė neformaliąsias kompetencijas įteisinančius pažymėjimus

Publikuota: 2014 m. gegužės 27 d. antradienis

Lietuvos aukštosios mokyklos, puoselėdamos mokymosi visą gyvenimą idėją, siūlo galimybę patikrinti ir pripažinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – vienas pirmųjų universitetų, fizinių ir technologijos mokslų srityje įteikęs pažymėjimus už žinias, įgytas darbe ar mokantis savarankiškai.

Įteisinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas trijuose studijų dalykuose galima nemokamai ir tai trunka maždaug pusę metų. Kompetencijas patvirtinančius pažymėjimus gali gauti ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą turintys specialistai, savo srityje dirbantys ne mažiau kaip trejetą metų. Kiekvienas kandidatas privalo įrodyti nustatytą studijų dalyko žinių ir kompetencijų lygį.

„Kompetencijų pripažinimo galimybė yra itin svarbi aukštojo išsilavinimo neturintiems, tačiau ilgą darbo patirtį įvairiose srityse sukaupusiems specialistams. Suteikiamas pažymėjimas gali praversti siekiant karjeros ir geresnių darbo sąlygų bei tęsiant studijas – stojant į universitetus būtų užskaitomi tam tikrų studijų dalykų kreditai. Džiaugiamės, jog esame vieni pirmųjų, galinčių įteikti pažymėjimus fizinių ir technologijos mokslų srityje “, - sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Prašymus pažymėjimams gauti pateikė aštuoni kandidatai. Jie registravosi internetu, rengė kompetencijų aplanką, konsultavosi su ekspertais. Septynių kandidatų žinios, įgytos profesinės veiklos metu, įvertintos teigiamai ir pripažintos.

Įgūdžius iš praktinės veiklos gavusiems kandidatams išduoti pažymėjimai, patvirtinantys jų sugebėjimus:  4 kandidatai gavo Darnios gyvenamosios aplinkos dalyko pažymėjimą Bendrosios inžinerijos studijų kryptyje, 2 kandidatai – Teorinės elektrotechnikos dalyko kompetencijų patvirtinimą Elektronikos ir elektros inžinerijos studijų kryptyje, Informacinių technologijų paslaugų valdymo dalyko pažymėjimas (Informatikos inžinerijos studijų kryptis) įteiktas 1 kandidatui.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, neformalių kompetencijų pripažinimo ir įvertinimo paslaugą turėtų teikti 33 Lietuvos aukštosios mokyklos. Vertindamos ir išduodamos pažymėjimus, jos didina Lietuvos aukštojo mokslo studijų sistemos prieinamumą ir lankstumą.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »