VGTU kuria naują erdvę studentų verslo idėjoms brandinti

Publikuota: 2014 m. kovo 13 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) investuoja 6 milijonus litų į pirmąjį Lietuvoje Produktų dizaino, inovacijų ir kūrybinių industrijų centrą „LINK MENŲ fabriką“. Jame studentams bus suteikiamos visos galimybės praktiškai išbandyti savo idėjas bei gauti reikiamas konsultacijas kuriant verslą.

Kūrybinių industrijų inovacijų kompetencijų centru tapsiantis „LINK MENŲ fabrikas“ studentams padės ne tik generuojant, vystant ir tobulinant verslo idėjas, bet ir suteiks demonstracines erdves jų mokslinei, techninei, meninei ar komunikacinei kūrybai. Taip pat jame veiks praktinių kūrybos užduočių atlikimo bazė bei prototipų gamybos dirbtuvės.

„Kuriamame centre bus teikiamos visos startuoliams reikalingos priešinkubacinės paslaugos – t.y., specialistai „kurstys“ studentų verslumo kibirkštėles, tikrins jų idėjas, patars prototipų gamybos klausimais. Inovacijų kūrimas sujungiant meninius ir inžinerinius sprendimus yra nauja Lietuvai ir visam pasauliui sritis, tad joje galima daug ką nuveikti,“ – sako „LINK MENŲ fabriko“ projekto vadovas VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto lektorius Žilvinas Jančoras.

„LINK MENŲ fabrikas“ kuriamas kartu su partneriu iš Jungtinės Karalystės – Edinburgo Neipiero universitetu, kuris daugiau nei 15 metų aktyviai skatina inovacijas ir vykdo jų pritaikymo versle veiklą. Diegiant mokymosi metodikas taip pat bus įvertintos ir kitų aukštųjų mokyklų patirtys šioje srityje – panašius centrus turi geriausiu pasaulio universitetu laikomas Masačiusetso technologijos institutas (JAV) bei Aalto universitetas (Suomija).

Projektu siekiama didinti lietuviškų inovacijų sklaidą pasaulyje – sukurta centro infrastruktūra leis pagerinti studijų, mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros kokybę kūrybinių industrijų srityje. Taip pat ji padės rengti Lietuvai itin reikalingus specialistus, turinčius kompetencijų inovacijų kūrimo, plėtojimo ir diegimo procesuose.

„LINK MENŲ fabriko“ veikla padės suburti kūrybingiausius žmones, atskleisti jų potencialą ir stimuliuoti inovacijų kūrimą. Naujų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių ir startuolių steigimas  prisidės prie šalies ekonominės pažangos,“ – teigia Ž. Jančoras.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) duomenimis, pagal sukurtų ir įdiegtų inovacijų skaičių Lietuva buvo viena iš didžiausią pažangą 2013 metais padariusių šalių Europos Sąjungoje. ES iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“ suvestinėje Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę – anksčiau ji buvo priskiriama prie menkų novatorių.

Sostinės Linkmenų gatvėje įsikursiantis „LINK MENŲ fabrikas“ savo veiklą turėtų pradėti 2015 metais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »