VGTU mokslininkai patirtimi dalijosi su svečių šalių universitetais

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 19 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su partneriais susirinko į projekto „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“, vykdomą pagal TEMPUS ECOMMIS programą, baigiamąją konferenciją.

Projekto metu, VGTU Verslo vadybos fakultetas (VVF), bendradarbiaudamas su Berlyno technikos universitetu Vokietijoje ir Nyderlandų Fontys aukštąja mokykla, dalijosi savo patirtimi su trimis Ukrainos, trimis Rusijos ir tiek pat Izraelio universitetų.

Kaip pasakojo VVF specialistas, projekto koordinatorius prof. habil. dr. Narimantas Kazimieras Paliulis, trys projekto partnerės – aukštosios mokyklos – donoriniams Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetams parengė dėstomąją medžiagą, modulių korteles. Ši medžiaga buvo pritaikyta prie šių universitetų poreikių ir adaptuota prie juose dėstomų programų. Europos Sąjungos universitetuose įvyko trys Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetų dėstytojų mokymai.

Šis projektas ypatingai yra svarbus trečiosioms šalims, kurių studentai turėjo galimybę klausytis Europos dėstytojų paskaitų, buvo atnaujinta ir jų mokomoji medžiaga, tokia kaip vadovėliai, knygos, įrengtos modernios kompiuterinės auditorijos ir elektroninės komercijos ofisai, kuriose yra plėtojamos elektroninės komercijos paslaugos.

„Labai svarbu, kad vadovaudami šiam projektui, aktyviai dalyvaudami jo veiklose, mes pasidalijome savo geriausia patirtimi su kitais universitetais. Negana to, mokėmės iš kolegų ir pamatėme dalykų, kuriuos galime sėkmingai pritaikyti savo universitete. Tikimės, jog pozityvias kitų šalių patirtis galėsime įtraukti į savo studijų programas“, – pasakojo N. K. Paliulis.

Rugsėjo pradžioje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo ir VGTU tarptautinių ryšių prorektorė dr. doc. Asta Radzevičienė, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė, Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė. Į baigiamąją konferenciją susirinko projekto partneriai iš Rusijos, Izraelio, Ukrainos, taip pat iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Projektas „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“ baigsis spalio viduryje. Tai – pirmasis tokio lygio projektas, kurį koordinuoja VGTU. Šiuo metu VGTU panašius projektus vykdo habil. dr. prof. Pranas Baltrėnas ir habil. dr. prof. Artūras Kaklauskas.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »