VGTU mokslininkai patirtimi dalijosi su svečių šalių universitetais

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 19 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su partneriais susirinko į projekto „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“, vykdomą pagal TEMPUS ECOMMIS programą, baigiamąją konferenciją.

Projekto metu, VGTU Verslo vadybos fakultetas (VVF), bendradarbiaudamas su Berlyno technikos universitetu Vokietijoje ir Nyderlandų Fontys aukštąja mokykla, dalijosi savo patirtimi su trimis Ukrainos, trimis Rusijos ir tiek pat Izraelio universitetų.

Kaip pasakojo VVF specialistas, projekto koordinatorius prof. habil. dr. Narimantas Kazimieras Paliulis, trys projekto partnerės – aukštosios mokyklos – donoriniams Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetams parengė dėstomąją medžiagą, modulių korteles. Ši medžiaga buvo pritaikyta prie šių universitetų poreikių ir adaptuota prie juose dėstomų programų. Europos Sąjungos universitetuose įvyko trys Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetų dėstytojų mokymai.

Šis projektas ypatingai yra svarbus trečiosioms šalims, kurių studentai turėjo galimybę klausytis Europos dėstytojų paskaitų, buvo atnaujinta ir jų mokomoji medžiaga, tokia kaip vadovėliai, knygos, įrengtos modernios kompiuterinės auditorijos ir elektroninės komercijos ofisai, kuriose yra plėtojamos elektroninės komercijos paslaugos.

„Labai svarbu, kad vadovaudami šiam projektui, aktyviai dalyvaudami jo veiklose, mes pasidalijome savo geriausia patirtimi su kitais universitetais. Negana to, mokėmės iš kolegų ir pamatėme dalykų, kuriuos galime sėkmingai pritaikyti savo universitete. Tikimės, jog pozityvias kitų šalių patirtis galėsime įtraukti į savo studijų programas“, – pasakojo N. K. Paliulis.

Rugsėjo pradžioje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo ir VGTU tarptautinių ryšių prorektorė dr. doc. Asta Radzevičienė, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė, Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė. Į baigiamąją konferenciją susirinko projekto partneriai iš Rusijos, Izraelio, Ukrainos, taip pat iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Projektas „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“ baigsis spalio viduryje. Tai – pirmasis tokio lygio projektas, kurį koordinuoja VGTU. Šiuo metu VGTU panašius projektus vykdo habil. dr. prof. Pranas Baltrėnas ir habil. dr. prof. Artūras Kaklauskas.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »