VGTU mokslininkai patirtimi dalijosi su svečių šalių universitetais

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 19 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su partneriais susirinko į projekto „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“, vykdomą pagal TEMPUS ECOMMIS programą, baigiamąją konferenciją.

Projekto metu, VGTU Verslo vadybos fakultetas (VVF), bendradarbiaudamas su Berlyno technikos universitetu Vokietijoje ir Nyderlandų Fontys aukštąja mokykla, dalijosi savo patirtimi su trimis Ukrainos, trimis Rusijos ir tiek pat Izraelio universitetų.

Kaip pasakojo VVF specialistas, projekto koordinatorius prof. habil. dr. Narimantas Kazimieras Paliulis, trys projekto partnerės – aukštosios mokyklos – donoriniams Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetams parengė dėstomąją medžiagą, modulių korteles. Ši medžiaga buvo pritaikyta prie šių universitetų poreikių ir adaptuota prie juose dėstomų programų. Europos Sąjungos universitetuose įvyko trys Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetų dėstytojų mokymai.

Šis projektas ypatingai yra svarbus trečiosioms šalims, kurių studentai turėjo galimybę klausytis Europos dėstytojų paskaitų, buvo atnaujinta ir jų mokomoji medžiaga, tokia kaip vadovėliai, knygos, įrengtos modernios kompiuterinės auditorijos ir elektroninės komercijos ofisai, kuriose yra plėtojamos elektroninės komercijos paslaugos.

„Labai svarbu, kad vadovaudami šiam projektui, aktyviai dalyvaudami jo veiklose, mes pasidalijome savo geriausia patirtimi su kitais universitetais. Negana to, mokėmės iš kolegų ir pamatėme dalykų, kuriuos galime sėkmingai pritaikyti savo universitete. Tikimės, jog pozityvias kitų šalių patirtis galėsime įtraukti į savo studijų programas“, – pasakojo N. K. Paliulis.

Rugsėjo pradžioje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo ir VGTU tarptautinių ryšių prorektorė dr. doc. Asta Radzevičienė, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė, Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė. Į baigiamąją konferenciją susirinko projekto partneriai iš Rusijos, Izraelio, Ukrainos, taip pat iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Projektas „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“ baigsis spalio viduryje. Tai – pirmasis tokio lygio projektas, kurį koordinuoja VGTU. Šiuo metu VGTU panašius projektus vykdo habil. dr. prof. Pranas Baltrėnas ir habil. dr. prof. Artūras Kaklauskas.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »