VGTU mokslininkai patirtimi dalijosi su svečių šalių universitetais

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 19 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kartu su partneriais susirinko į projekto „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“, vykdomą pagal TEMPUS ECOMMIS programą, baigiamąją konferenciją.

Projekto metu, VGTU Verslo vadybos fakultetas (VVF), bendradarbiaudamas su Berlyno technikos universitetu Vokietijoje ir Nyderlandų Fontys aukštąja mokykla, dalijosi savo patirtimi su trimis Ukrainos, trimis Rusijos ir tiek pat Izraelio universitetų.

Kaip pasakojo VVF specialistas, projekto koordinatorius prof. habil. dr. Narimantas Kazimieras Paliulis, trys projekto partnerės – aukštosios mokyklos – donoriniams Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetams parengė dėstomąją medžiagą, modulių korteles. Ši medžiaga buvo pritaikyta prie šių universitetų poreikių ir adaptuota prie juose dėstomų programų. Europos Sąjungos universitetuose įvyko trys Izraelio, Rusijos, Ukrainos universitetų dėstytojų mokymai.

Šis projektas ypatingai yra svarbus trečiosioms šalims, kurių studentai turėjo galimybę klausytis Europos dėstytojų paskaitų, buvo atnaujinta ir jų mokomoji medžiaga, tokia kaip vadovėliai, knygos, įrengtos modernios kompiuterinės auditorijos ir elektroninės komercijos ofisai, kuriose yra plėtojamos elektroninės komercijos paslaugos.

„Labai svarbu, kad vadovaudami šiam projektui, aktyviai dalyvaudami jo veiklose, mes pasidalijome savo geriausia patirtimi su kitais universitetais. Negana to, mokėmės iš kolegų ir pamatėme dalykų, kuriuos galime sėkmingai pritaikyti savo universitete. Tikimės, jog pozityvias kitų šalių patirtis galėsime įtraukti į savo studijų programas“, – pasakojo N. K. Paliulis.

Rugsėjo pradžioje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo ir VGTU tarptautinių ryšių prorektorė dr. doc. Asta Radzevičienė, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė, Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė. Į baigiamąją konferenciją susirinko projekto partneriai iš Rusijos, Izraelio, Ukrainos, taip pat iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Projektas „Two cycle E-Commerce curricula to serve Information society in RU, UA and IL“ baigsis spalio viduryje. Tai – pirmasis tokio lygio projektas, kurį koordinuoja VGTU. Šiuo metu VGTU panašius projektus vykdo habil. dr. prof. Pranas Baltrėnas ir habil. dr. prof. Artūras Kaklauskas.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Akredituota nauja SMK studijų programa Kompiuteriniai žaidimai ir animacija

Socialinių mokslų kolegija (SMK) nuo 2016 m. rugsėjo mėn. Klaipėdoje ir Vilniuje pradeda vykdyti naują studijų programą – Kompiuteriniai žaidimai ir animacija. skaityti »

Konkurso „ARTech 2016“ dalyviai: inžinerija daug įdomesnė, kai į ją įdėta meno

Ar langų gamyba gali būti poetiška, o į metalo apdirbimo darbus galima žvelgti, kaip į spalvų ir šešėlių žaismą? Tikrai taip. „Net įvairiausi varžtai ar visiškai minčių nekeliantys laidai, pasistengus gali tapti meno kūriniais, svarbiausia turėti idėją. skaityti »

SMK plečia bendradarbiavimą su Azijos šalių aukštosiomis mokyklomis

Socialinių mokslų kolegijos dėstytoja ir studijų programų vadovė Jūratė Sereikienė lankosi tolimajame Taivane, Taičungo mieste, ir skaito paskaitas Providence universiteto studentams. skaityti »

VDU profesorė – CLARIN ERIC asamblėjos prezidentė

VDU HMF Lietuvių kalbos katedros profesorė Rūta Petrauskaitė išrinkta Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciumui priklausančios bendros kalbos išteklių ir technologijų tinklinės infrastruktūros CLARIN ERIC generalinės asamblėjos prezidente. skaityti »

Bendradarbiaus Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija

Balandžio 15 d. Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pasirašys bendradarbiavimo sutartį, kuria patvirtins bendrą pasiryžimą bendradarbiauti, tobulinant suaugusiųjų švietimo veiklą. skaityti »

Abiturientai sujudo – egzaminams ruošiasi ir internetu, ir telefonu

Leidyklos „Šviesa“ duomenimis, integruotoje pasiruošimo egzaminams platformoje „Prieš egzaminą“ vasarį aktyvūs buvo apie 1,5 tūkst. abiturientų, o balandžio pradžioje užsiregistravusių moksleivių skaičius jau viršijo 4 tūkst. skaityti »

Tailando princesė VU susitiks su sinologijos studentais

Balandžio 14 d. Tailando princesė Maha Chakri Sirindhorn viešės Vilniaus universitete. Tai vienintelė šalies aukštoji mokykla, įtraukta į princesės dienotvarkę. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademijoje“ moksleiviai mokytojo profesiją pažino iš kitos pusės

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). Balandžio 4–8 d. vyko trečioji – paskutinė – šių metų JPA gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija. skaityti »

Europos žaidimo Euro Run nacionalinis finalas: geriausiai eurą pažįsta Vilniaus moksleiviai

Devyniolika Europos šalių apėmusio internetinio moksleiviams skirto žaidimo Euro Run Lietuvos finale Kaune, Lietuvos banke, susirungė keturi geriausi mūsų šalyje jaunieji eurų banknotų ir monetų žinovai kartu su savo komandomis. skaityti »

Visagine išrinkti nacionalinio IT specialistų profesinio meistriškumo konkurso nugalėtojai

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre baigėsi Nacionalinis IT specialistų profesinio meistriškumo konkursas. skaityti »